Aizvērt

Slēpot un slidot, kamēr var

2018. gada 12. februārī, 08:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Slēpot un slidot, kamēr var
Kuldīdznieks Alfrēds Brālītis izmēģina kluba "Taka" izveidoto slēpošanas trasi aiz veikala "Silja". Viņš slēpo jau gandrīz 70 gadus.
Foto: Aivars Vētrājs
Kamēr vēl turas sniegs un sals, Kuldīgā, Antona Grundmaņa stadionā, gribētāji var iznomāt slēpes, nūjas un zābakus, bet ģimnāzijas stadionā darbojas slidotava.
Nomā Kuldīgā dabūjams 61 slēpju pāris. Pieaugušajiem diennaktī tas maksā piecus eiro, bērniem – divus. Noma atvērta no otrdienas līdz svētdienai no 9.00 līdz 20.00 (sarga mājā pie stadiona uzrauga, tālr. 26337353).

Kuldīdznieki var izmantot tūrisma un orientēšanās kluba Taka izveidoto trasi (1200 m garu) Meistaru ielā aiz veikala Silja. Takas pārstāve Odeta Turka saka: „Kuldīgā šī ir vienīgā. Slēpošana īsti nav kurzemnieku sporta veids, jo sniega parasti ir ļoti maz.” Tur sastaptais pensionārs Alfrēds Brālītis secinājis: „Vislabākais laiks slēpošanai ir mīnus pieci grādi. Sniegu gan vajadzētu biezāku, lai var sagatavot pamatīgāku trasi. Pagājušogad paslēpoju tik nedēļu.”

Bet kāds vīrietis, kurš nevēlējās publiskot savu vārdu, parādīja, ka Kuldīgas pilskalnā, kur viņš ar slēpēm bija iebraucis pēdas, nākamajā dienā ieraudzījis nepatīkamu skatu – ar kvadricikliem tās izbraukātas. Vīrietis dusmīgs: neesot vairs jēgas taisīt atkal! Viņš domā, ka iebrauktās pēdas noteikti būtu izmantojuši arī citi slēpotāji. Valsts policijas vecākā speciāliste Signe Šteinberga skaidro, ka šajā gadījumā tas neesot pārkāpums, jo ir braukts pa sniegu. To nedrīkstot darīt aizsargājamajās teritorijās, pļavās, sējumos, apstādījumos u.c. vietās.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai Latvijā būtu kaut kā jāgatavojas grūtākiem laikiem?
Jau ir par vēlu
Vēl nekādu iemeslu tam nav
Jāapzina iespējas, uz kurieni doties, ja nu kas...
Var iepirkt pārtikas un ūdens rezerves, bet ar prātu
Jāsakārto soma un jābūt gatavam pamest mājas
Auto degvielas bāku derētu turēt pilnu
Jātaisa kārtīgas pārtikas rezerves