Aizvērt

Bez bailēm un ar stipru imunitāti

2018. gada 16. februārī, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Bez bailēm un ar stipru imunitāti
Šis ir darbīgs laiks visos doktorātos. Arī doktorātā Kuldīgā, Smilšu ielā. Pacientus apkalpo administratore Dace Mirbaha.
Foto: Aivars Vētrājs
Tā pārlaist trako vīrusu sezonu rosina ģimenes ārste Zanda Zauere.
Aizvien vairāk sarunas ar radiem, draugiem un kolēģiem nonāk līdz dažādām vīrusu saslimšanām, kas skārušas teju katru ģimeni. Pārsvarā cilvēki saka: „Viņam ir gripa.”

Pārliecību, ka gripa plosās, nemazina arī fakts, ka Kuldīgas slimnīcā izsludināta karantīna. Galvenā māsa Ilze Lude teic: tāpēc, ka tā ir visā valstī. Mediķi piebilst, ka arī pie mums ir gripas gadījumi, bet ne tik daudz kā citugad sezonā. Pārsvarā esot citas saslimšanas. Z.Zauere skaidro, ka visvairāk izplatīti divi dažādi vīrusi: ar caureju un ar temperatūru, klepu, konjunktivītu (acu gļotādas iekaisumu), kakla sāpēm un stiprām iesnām.

Vēl ārstiem nākas noteikt atipisku plaušu karsoni. „Ne vienmēr ir augsta temperatūra un liels nogurums. Man viens mazs ķipariņš ņemas tā, ka acis spīd, pašsajūta normāla, bet, kad uztaisa bildi, – abpusējs plaušu karsonis, kas tik ātri nav izārstējams. Ja cilvēkam nedēļas laikā uzlabojumu nav, vajag palīgizmeklēšanu. Tas jājūt, un pacientam jārunā ar ārstu,” rosina Z.Zauere. Viņa uzsver: lai imūnā sistēma būtu stipra un ķermenī ātri pazītu visus iebrucējus, par to jārūpējas visu mūžu, nevis kampaņveidīgi.

Zanda Zauere: „Daudzi cilvēki uzskata: pietiek, ja lieto dažādus sīrupus, piemēram, no priežu čiekuriem, avenēm. Bet tie ir savārīti (samaitāti) ar cukuru – vienu no lielākajiem imunitātes grāvējiem.”


LAI UZLABOTU IMŪNSISTĒMU
Iesaka daktere Zanda Zauere

• Svarīgi, lai prātu nenomāc bailes par to, ka var saslimt. Tās ir lielākais imunitātes iznīcinātājs. Jāizmanto visi iespējamie līdzekļi, lai tā nebūtu: vakcinācija, vitamīni u.c.
• Daudz jākustas, jāatrodas svaigā gaisā.
• Jāraugās, vai uzturā nav pārāk daudz saldumu, miltu izstrādājumu. Pierādīts: ja reizi nedēļā kāda ēdienreize tiek izlaista, ir ievērota atslodzes diena, tas pozitīvi iespaido galvas smadzenes – datoru, kas ietekmē visu organismu.

Vīrusu sezonā
• Aptiekās ir dažādi imunitātes stiprinātāji: vitamīni Immunap, Immuneco, līdzekļi Fitesten ar priežu skuju ekstraktu u.c.
• No priežu un egļu skujām tādu līdzekli var pagatavot arī svaigu. Sagriež zariņus, skujas notrauš, kārtīgu sauju liek blenderī, pievieno sauju smiltsērkšķu ogu, siltu (nevis karstu) ūdeni un blendē. Masu izspiež, vislabāk caur smalku kaprona zeķi. Biezumus atkal aplej ar siltu ūdeni, izspiež vēlreiz. Šķidrumu lej burkā. No rīta glāzē ielej trešdaļu koncentrāta, atšķaida ar ūdeni un izdzer tukšā dūšā. Smiltsērkšķu vietā var likt arī citronu un dzērvenes.
• Mājās var diedzēt lucernu, saulespuķu sēklas, citus dīgstus. Diedzētās sēklās, līdzko tās aktivizējas un sāk augt, vitamīni vairojas, lielie cukuri tiek sašķelti mazajos, olbaltumvielas – aminoskābēs. Organisms tos viegli sagremo, nav lieki jātērē enerģija, un tas var cīnīties ar vīrusiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi