Aizvērt

Skolēni vēro, par ko gribētu kļūt

2018. gada 16. februārī, 02:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Skolēni vēro, par ko gribētu kļūt
"Kurzemnieka" žurnālistu, fotogrāfes un maketētāju darbu iepazina skolēni Laima Raituma, Ralfs Egle, Dāvis Kārkliņš un Katrīna Veigelte.
Foto: Lāsma Reimane
„Ēnu diena ir laba iespēja redzēt, kā dažādi cilvēki strādā,” atzīst Kuldīgas Centra vidusskolas 9.b klases audzēkne Amanda Jansone. 14. februārī skolēni varēja doties uz dažādiem uzņēmumiem un iestādēm skatīties, kā tur notiek darbs.
SKATĀS UN ARĪ DARBOJAS


A.Jansone izvēlējusies ēnot Montas studijas skaistumkopšanas speciālisti Montu Brēdiķi: „Tā gūstam lielu pieredzi. Es visdrīzāk gan nebūšu skaistumkopšanas speciāliste – man tuvāks ir dizains vai sports. Bet ēnot eju katru gadu, vienreiz biju slimnīcas rehabilitācijas nodaļā.” M.Brēdiķe uzskata, ka šāda diena ir interesanta: „Parasti ar klientu strādāju vienatnē, bet šodien ir daudz acu. Manuprāt, jauniešiem tas vajadzīgs, jo tad profesiju var izprast. Domāju, ka viņiem ir ļoti grūti izvēlēties, ko darīt gan pēc pamatskolas, gan vidusskolas.”

Novada muzejā darbinieku ikdienu iepazina KCV skolēni Anete Rūtenberga un Sintija Ešenvalde (4.c), Kaspars Lindemanis (7.a), Skolēni vēro, par ko gribētu kļūt kā arī Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 5. klases bērni Emīlija Eglīte, Regnārs Jansons un Laurijs Sāmietis. Daļa ēnoja mākslinieci Ilzi Riekstiņu un palīdzēja noformēt telpas Valentīndienai, citi – sabiedrisko attiecību un izglītības nodaļas vadītāju Kristu Jansoni. Grupām sadarbojoties, izstādē Kuldīga ziemā izveidota jauna aktivitāte.


IZMĒĢINA DAŽĀDAS

4. klases skolnieks Krists Pone stāsta: „Šogad nācu uz kafejnīcu Pagrabiņš, jo šeit mamma strādā par pavāri. Sapratu, ka negribētu strādāt par bārmeni, jo visgrūtāk ir taisīt kokteiļus. Es gribētu būt celtnieks vai arhitekts.” Bārmene Kristīne Lapiņa saka: „Šogad laikam pirmo reizi ēnotāji atnākuši pie mums. Šādas dienas ir ļoti noderīgas, arī pati skolas laikā gāju ēnot.”

Kurzemnieka redakcijas darbā iesaistījās četri KCV audzēkņi. 4. klases skolniece Laima Raituma vēlas kļūt par fotogrāfi, tāpēc ēnoja šo profesiju. Ralfs Egle no 3. klases katru gadu vērojot citu profesiju, lai iepazītu dažādas: „Mēs ar brālēnu gribētu izveidot atrakciju parku, un tas man nākotnē var palīdzēt.” Laima un Ralfs devās ielās līdzi žurnālistei Jolantai Hercenbergai, kad viņa intervēja cilvēkus par profesijām. Astotklasnieks Dāvis Kārkliņš saka: „Domāju nākotni saistīt ar žurnālistiku, un šī diena palīdzēs saprast, vai es to patiešām vēlos.” Bet 2. klases audzēkne Katrīna Veigelte gribētu strādāt Kurzemniekā par maketētāju.


PIEPRASĪTĀKAIS – PROGRAMMĒTĀJS

Ēnu diena ir pasaulē atzīta organizācijas Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.–12. klases skolēniem, kuri apmeklē kādu darbavietu un 4–6 stundas vēro viņus interesējošās nodarbes. Latvijas nodaļas projektu koordinatore Airita Mileika-Plūme informē, ka šogad pieprasītākās profesijas ir programmētājs, ārsts, radiodiktors, stjuarts un fizioterapeits.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi