Aizvērt

Strīds par zemi, ne bērnudārzu

2018. gada 21. februārī, 04:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Strīds par zemi, ne bērnudārzu
Skrundas bērnudārza pārbūvei projekta vēl nav. Aprēķināts, ka projektēšanai, celtniecībai un autoruzraudzībai vajadzēs ap 2,78 miljoniem eiro. Virs ēdināšanas bloka iecerēts otrais stāvs.
Foto: Daina Tāfelberga
Pēc saspringtas diskusijas Skrundas novada deputāti tomēr nolēma jautājumu par aizņēmumu bērnudārza "Liepziediņš" rekonstrukcijai iekļaut darba kārtībā sēdē, kas notiks rīt.
RUNĀJA JAU SEN

Par nepieciešamību pārbūvēt pirms 40 gadiem celto ēku pašvaldībā runāts jau gadiem. Pie konkrēta lēmuma domnieki nonāca iepriekšējā sasaukumā, tāpēc pērn ievēlētajiem radās jautājumi. Vajadzīgi 2,78 miljoni eiro. Tik lielas naudas Skrundas budžetā nav, tāpēc jāņem kredīts. Finanšu nodaļas vadītāja Ināra Muceniece skaidroja, ka Valsts kasē kredītprocentu nav, bet ir apkalpošanas maksa – 0,28%. Aizņemoties uz 20 gadiem, līdz 2038. gadam par to būtu jāsamaksā vairāk nekā 70 tūkstoši eiro. Budžetu apspriežot, šī summa nav iekļauta, jo par to vēl nebija lemts. „Apstiprina tikai to, kas jāatmaksā,” tā I.Muceniece.


BŪVĒT ATĻAUTS

Deputāts Valdis Pakulis šaubījās, vai par tik lielu naudu jābūvē uz privātās zemes. Proti, ēka celta padomju laikā, kad visa zeme piederēja valstij. Zemes reformas gaitā lielāko daļu bērnudārza apkārtnes izdevās no mantiniekiem atpirkt, bet viens gabals ēkai pa vidu palika kādai kundzei gados, kura dzīvo ASV.

Domes projektu vadītāja Gita Rubežniece-Zute norādīja, ka pašvaldībai ir nomas līgums līdz 2022. gadam un tajā noteiktas apbūves tiesības. Arī viņa atzina, ka īsti labi tas nav, taču ar laiku varētu privāto īpašumu atpirkt. Daļa deputātu uzstāja, ka tas jādara tūlīt. Līgums uz četriem gadiem esot pārāk īss termiņš.


PAR UN PRET

„Uzbūvēsim smuku ēku par miljoniem, un tad jau arī zemei būs cita cena,” teica deputāts Andrejs Salmins. Uz to norādīja arī Juris Jaunzems: var izrādīties, ka pašvaldības nauda tiek ieguldīta neekonomiski – drošāk būvēt uz savas zemes. Ainārs Zankovskis ierosināja: varbūt meklēt iespēju būvēt jaunu citur.

Savukārt pašvaldības argumenti ir: līgums paredz iespēju būvēt, ēka pieder domei, īpašniece par rekonstrukciju zina, savu gabalu (ap 2800 m2 jeb piekto daļu zem ēkas) prom nekur neaiznesīs. G.Rubežniece-Zute piebilda, ka projekts nav vēl izstrādāts – sākusies tikai izpēte. Plānots, ka platība uz zemes netiks paplašināta un virs ēdināšanas bloka tiks būvēts otrais stāvs.

Ar pūlēm apklusinājusi skaļās diskusijas, domes priekšsēde Loreta Robežniece ierosināja balsot. Par to, lai jautājumu virzītu uz domes sēdi, roku pacēla deviņi deputāti no 13 klātesošajiem. Bet opozicionāri skaidro: „Mēs neesam pret pārbūvi, bet par īpašumtiesību sakārtošanu un lietderīgu naudas izmantošanu.”


PĀRCELS UZ SKOLU

Telpu trūkuma dēļ Liepziediņā nevar uzņemt bērnus no pusotra gada, un rinda ir visās grupiņās, jo jānodrošina piecu un sešu gadu veco bērnu obligātās mācības, bet Ministru kabineta noteikumi paredz vienam audzēknim arvien lielāku platību. Bērnudārza vadītāja Dzintra Eglīte pastāstīja, ka rudenī paredzēts sagatavošanas grupu pārcelt uz Skrundas vidusskolu, bet tā būs īslaicīga izeja. Pirmsskolas iestādei ir sava specifika. Vecāku sapulcē runāts: trokšņi var traucēt bērniem diendusu, būs cits dienas režīms, ēdināšana un rotaļu iespējas. Tāpēc vecāki priecātos, ja pārbūve notiktu ātrāk.
Komentāri
Inta
2018. gada 23. februārī, 13:18
Nomas līgums ir līdz 2022 gadam.Tas taču izsaka daudz ko.Tā nav pašvaldības īpašumā esoša zeme.Un kas būs pēc četriem gadiem?Kas spēj prognozēt zemes īpašnieku rīcību?
una
2018. gada 22. februārī, 18:04
kāpēc vispār jāceļ no jauna ,varbūt nevajag slēgt Rudbāržu skolu,bet skolas vietā ierīkot bērnudārzu,telpas ir ,darbinieku arī ir,vienīgi pašvaldībai jāorganizē transports,kas ķiparus atved.Pie tam nevajadzētu ņemt kredītu,kurš būs jāapmaksā NO NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDAS.
Skrunda1
2018. gada 22. februārī, 11:31
Ja jau skolas paliek arvien tukšākas, kāpec nevar daļu skolas atvēlet bērnudarza vajadzībām?
Skrunda
2018. gada 22. februārī, 10:50
kapec nevar celt uz skolas piebuvetajiem pamatiem. tie ta pat stav jau gadiem neizmantoti... projekts bij grandiozs, bet par pamatiem taalak netika ...
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi