Aizvērt

Skolēnu izdomai nav robežu

2018. gada 21. februārī, 08:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Skolēnu izdomai nav robežu
Pelču speciālo internātpamatskolu-attīstības centru tirdziņā pārstāvēja divi no četriem skolas uzņēmumiem: "Gudrais cepums" un "Cēlkoks". Pirmais cep cepumus burtiņu un ciparu formā, otrais darina sadzīvē noderīgus koka izstrādājumus. Evija un Edgars Buļi darbojas pirmo gadu, bet ar aizrautību.
Foto: Aivars Vētrājs
„Tie, kuri darbojas skolēnu mācību uzņēmumos (SMU), visi ir atraktīvi un idejām bagāti,” tā pēc tirdziņa "Cits bazārs" Kuldīgas veikalā "Rimi" teica koordinatore, Kuldīgas Centra vidusskolas (KCV) sociālo zinību un ekonomikas skolotāja Laura Zariņa. „Man šis bija pirmais gads, kad uzņēmos atbildību par to, un tagad zinu, ka nevajag uztraukties.”
Organizācijas Junior Achievement Latvia programmas tirdziņā savus ražojumus pārdeva 21 uzņēmuma pārstāvji no visas Latvijas.

SMU tirdziņa rīkošanu veikalā Rimi Kuldīgas Centra vidusskolas skolotāja Laura Zariņa pārņēmusi no kolēģes Indras Ivetas Gailes.

„Mūsu skola uzņēmusies nosacītu vadību,” skaidro L.Zariņa. „Kad uzņēmumi sāka pieteikties, dažiem atteicu bailēs, ka tirgotāju būs pārāk daudz. Tagad zinu, ka viņiem galvenais ir ierādīt vietu un ļaut strādāt. Uzņēmīgākie nav jāuzrauga – paši zina, ko dara. Nākamgad nebaidīšos no dalībnieku skaita, jo kolēģi teica, ka bijis arī vairāk par 30. Piedalījās jaunieši no Rīgas, Liepājas, Talsiem, Krotes, Pelču speciālās internātpamatskolasattīstības centra, Kuldīgas ģimnāzijas un Centra vidusskolas.”

Pedagoģe pārliecinājusies, ka jauniešiem vajag uzticēties. Centra vidusskolā vien ir 11 SMU, sākot jau ar sākumskolu.APBALVOTIE
Pamatskolas grupā
Labākais stends, Labākā pārdošanas komanda – Batikkes (batikotas zeķes; Rīga);
Videi draudzīgākās precesSkalu puikas (skaliņi; Krote);
Inovatīva biznesa idejaBrāļu zīmes ( trauki no platēm, latviski atslēgu piekariņi; KCV);
Kvalitatīvākās precesDārgumu lāde (aksesuāri no dāvanu lentēm; Kazdanga).

Vidusskolas grupā
Labākais stendsLatBox (pārsteigumu kastes; KCV);
Labākā pārdošanas komandaEtArmillas (misiņa rotaslietas; KCV);
Inovatīva biznesa idejaTGO designs (apģērbi un aksesuāri ar populāru cilvēku siluetiem un spožākajiem citātiem; Rīga);
Videi draudzīgākās precesLa Paix (lina maisiņi ar dažādu aromātu pildījumu; Talsi);
Kvalitatīvākās precesAstro Lamp (galda lampas; Rīga).
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: