Aizvērt

Meteņdienas jautrībā

2018. gada 23. februārī, 02:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Meteņdienas jautrībā
Svinot Meteņus, pie Ēdoles kultūras nama lieli un mazi iesaistījās rotaļās.
Foto: Ineses Poriķes arhīvs
Lini būs gari, kāpostiem galvas – mazas, bet sēņu un ogu mežā daudz – tāds pēc Meteņu ticējumiem šis gads sagaidāms Ēdoles pusē. Par to, lai šāda prognoze piepildītos, parūpējās ap 40 karnevāla dalībnieku.
Pie Ēdoles kultūras nama jau tradicionāli tika ceptas pankūkas, atgādināti ticējumi, lietas sveces, atnākušie gāja rotaļās, šļūca no kalna un darīja citas ēverģēlības. Kā stāsta kultūras nama vadītāja Inese Poriķe, pagājušās nedēļas nogalē laiks lutinājis, tādēļ latviešu gadskārtas svētki nosvinēti jautri: „Auksti nebija, dalībnieku daudz. Katram no kalna jānošļūc deviņas reizes, to arī izdarījām, tādēļ pēc ticējuma lini šogad augs gari. Pēc tā, ka šajā dienā uz jumtiem bija sniegs, sapratām, ka vasara būs bagāta ar sēnēm un ogām, bet, tā kā sniega bumbas neizdevās savelt, jo tas bija pārāk irdens, ar kāpostiem gan būs švaki.

Meteņu karnevālā sāka snigt, un pankūciņām gan tas nepatika. Eļļa sprakšķēja uz visām pusēm, bet galvenā cepēja Lolita Sproģe ar visu tika galā, un pankūkas ar karstu tēju visiem garšoja labi. Skolotāja Aiga Ciekale ierādīja sveču liešanu, skolas folkloras pulciņš ar vadītāju Daci Jansoni visus iesaistīja rotaļās.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi