Aizvērt

Mākslai un izglītībai – zaļā gaisma

2018. gada 23. februārī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Mākslai un izglītībai – zaļā gaisma
Arhitektes Zaigas Gailes projekta vizualizācija.
Kuldīgas adatu fabrikas (vecās slimnīcas) pārbūvei par mākslas un radošo klasteri būs pieejami 1,8 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.
Kuldīgas novada domes priekšsēde Inga Bērziņa šonedēļ parakstījusi vienošanos ar Centrālās finanšu un līgumu aģentūras direktori Anitu Krūmiņu par projektu Jēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti. Tas noticis Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA), klātesot rektoram Kristapam Zariņam un visiem partneriem. Projekta iesniedzējs ir Kuldīgas novada pašvaldība, bet partneri – Alsungas un Talsu novada pašvaldība un biedrība Pedvāle. Alsungas pils restaurācijai paredzēti ap 285 000 eiro, bet Sabilē iecerēts sinagogā izveidot māk-slas un kultūras tūrisma centru, atjaunot pilsētas laukumu. Starptautiskā mākslinieku rezidence Pedvāle iecerējusi atjaunot baronu Firksu Pedvāles muižas kungu māju.

Viss tiks paveikts līdz 2020. gada 31. decembrim. Kopumā vajag ap 5,24 miljoniem eiro, bet atbalsts ir gandrīz trīs miljoni. Būs jāiegulda arī pašvaldības nauda. Cik liela, to rādīs iepirkums.

Kuldīgas klastera projektu arhitekte Zaiga Gaile jau izstrādājusi. „Tikko tam būs pabeigta ekspertīze, varēsim izsludināt iepirkumu,” informēja I.Bērziņa. Tas būs izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs, kas kopā ar LMA piedāvās inovatīvas programmas augstākajā un pieaugušo izglītībā.
Komentāri
1
2018. gada 26. februārī, 00:10
atrauga
Ina
2018. gada 23. februārī, 12:42
Gaidu! Tas būs skaists kvartāls, kad tur visu sacels!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi