Aizvērt

Vērtē pērnā gada labākās būves

2018. gada 26. februārī, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Vērtē pērnā gada labākās būves
Kuldīgā skates "Gada labākā būve Latvijā 2017" žūrija apskatīja vienu no izvirzītajiem objektiem – mūzikas skolu.
Foto: Aivars Vētrājs
Skates "Gada labākā būve Latvijā 2017" otrajā kārtā nominācijā "Pārbūve" Kuldīgā izvirzīta mūzikas skolas un sporta skolas pārbūve, nominācijā "Inženierbūve" – jaunā Meistaru iela, bet Skrundā nominācijā "Ainava" – pastaigu taka un atpūtas vieta pie Ventas.
Skate notiek jau 20. gadu, pieteikts 81 projekts. Kategorijā Pārbūve šogad sevišķi daudz pieteikumu – 17, par labāko inženierbūvi sacenšas 16 objekti, bet par ainavu – deviņi. Uzvarētāji tiks apbalvoti Nacionālajā bibliotēkā 28. martā.

Pagājušnedēļ žūrija devās uz Kurzemi, lai klātienē novērtētu objektus, tiktos ar celtniekiem un pasūtītājiem. Otrdien Kuldīgā un Skrundā viesojās 18 no 44 ekspertiem, kuri visi pārstāv būvniecību, bet katrs ir eksperts šaurākā nozarē: arhitektūrā un ainavu arhitektūrā, būvkonstrukcijās, apdares materiālos, komunikācijās utt.

Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents, žūrijas priekšsēdis Normunds Grīnbergs skaidroja, ka eksperti braucienos dodas sabiedriskā kārtā: „Šodien tāds tālāks brauciens, un tādos parasti visi netiek, taču šī ir brīnišķīga iespēja redzēt, kas nozarē notiek, un iedvesmoties.”

Latvijas Būvinženieru savienības žurnāla Būvinženieris redaktore Mārīte Šperberga skaidro: „Skate ir nozares lielākie svētki. Uz trešo kārtu katrā nominācijā tiks izvirzīti četri objekti, ja vien žūrija nelems citādi. Šogad pieteiktas ļoti labas būves, bet žūrija vērtē arī tādu kritēriju kā komandas darbs. Ja pasūtītājam, būvniekam un būvuzraugam izdevies gudri sastrādāties vienotam mērķim, tas objektā īpaši izceļas, un šādos veiksmīgos gadījumos tiek piešķirta Lielā balva, bet tas nenotiek bieži. Tas Latvijas būvniecībā ir zelts.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi