Aizvērt

Kad skolēni var palikt mājās

2018. gada 26. februārī, 06:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kad skolēni var palikt mājās
Foto: Aivars Vētrājs
Bērni līdz 12 gadiem var skolu neapmeklēt tad, ja gaisa temperatūra noslīd zem mīnus 20 grādiem, bet no 13 gadiem – ja zem mīnus 25 grādiem. Taču neonatoloģe Ramona Irbe smejas, ka Kurzemē skolēniem šis prieks, visticamāk, ies secen.
Šo kārtību paredz Ministru kabineta noteikumi par higiēnas prasībām vispārējās izglītības iestādēs. Dažādi laika ziņu portāli ir vienisprātis, ka aukstākā nakts šonedēļ varētu būt no otrdienas uz trešdienu, kad termometra stabiņš var noslīdēt līdz mīnus 19 grādiem, bet dienā tas neuzkāps augstāk par mīnus sešiem. „Zīdaiņus pirmajā dzīvības mēnesī drīkst vest laukā līdz mīnus pieciem grādiem, bet pirmā gada laikā – līdz mīnus desmit,” skaidro R.Irbe. Viņa mudina vecākus atcerēties, ka mutei nevajadzētu neko siet priekšā, jo šalle ātri kļūst slapja: „Svarīgi, lai bērns elpo un jūtas brīvi. Ja tas ir zīdainis, viņam ratu kulbā jau tā veidojas savs mikroklimats. Bērnudārza mazuļiem atkarībā no laika apstākļiem pastaigu ilgumu var samazināt. Vecākiem jāatceras pārbaudīt, vai cimdi tiešām ir silti un vai apavi un apģērbs nav pārāk cieši, jo bērnam brīvi jākustas. Šie noteikumi ir spēkā jebkurā pastaigā aukstā laikā.”


Aukstākā nakts šonedēļ varētu būt no otrdienas uz trešdienu, kad termometra stabiņš var noslīdēt līdz mīnus 19 grādiem, bet dienā temperatūra nebūs augstāka par mīnus sešiem grādiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi