Aizvērt

Pārtrauc debates, jo nauda jāņem tūlīt

2018. gada 5. martā, 02:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Pārtrauc debates, jo nauda jāņem tūlīt
Bērnudārzam iecerēts būvēt otro stāvu virs ēdināšanas bloka.
Foto: Daina Tāfelberga
Daļai Skrundas novada domes deputātu iebilstot, vairākums tomēr nolēma neturpināt diskusijas par pirmsskolas izglītības iestādes "Liepziediņš" rekonstrukciju un tūlīt aizņemties 2,78 miljonus eiro no Valsts kases.
Jau rakstījām, ka apvienoto komiteju sēdē par šo jautājumu sākās diskusijas, jo tā sauktajai opozīcijai šķita neprātīgi aizņemties tik lielu naudu, ja daļa zemes, uz kuras padomju gados tika uzcelts bērnudārzs, šobrīd pieder privātpersonai. Opozicionāri piekrita, ka pārbūve ir vajadzīga, taču vispirms jāsakārto zemes īpašumtiesības. Līdz domes sēdei deputāts Valdis Pakulis bija konsultējies ar juristu, kurš esot apstiprinājis bažas par iznomāto teritoriju, taču domes priekšsēde Loreta Robežniece iebilda, ka diskusijas nav par lietas būtību. Bērnudārza ēka apstiprināta Zemesgrāmatā un ir pašvaldības īpašums. Šobrīd par privātās daļas nomu tiek maksāti 5% no zemes kadastrālās vērtības, tas ir, 174 eiro gadā. Turpmāk noma var pieaugt ne vairāk kā par 1%. „Miljonus no mums nekādā gadījumā nevarēs paprasīt, nav izslēgts, ka zemes īpašniece savu gabalu mums uzdāvina,” tā priekšsēde.

Jau 2017. gada nogalē izsludināts iepirkums un decembrī noslēgts līgums ar būvniecības grupu apvienību – SIA Būvfirma „Inbuv” un SIA Campaign, pamatojoties uz iepirkuma procedūras rezultātiem. Papildu uzraudzību veiks Būvniecības valsts kontroles birojs.

Citi deputāti norādīja uz sasteigtu iepirkumu ar vienu dalībnieku, pašvaldības nolikuma neņemšanu vērā, proti, dokumentu parakstīšanu bez domes saskaņojuma, neinformēšanu par noslēgtajiem līgumiem. L.Robežnieces atbilde: nekas neesot pārkāpts, ir jāuzticas iepirkumu komisijas godprātīgam darbam. Bērnudārzs ir trešās grupas būve, kuru pārrauga neatkarīgs eksperts, to nozīmē Valsts būvniecības kontroles birojs. Nav iespējams, ka līdzekļi tiek izšķērdīgi izlietoti, jo birojs ir neatkarīga organizācija. Juris Jaunzems piekrita Aivara Rudzrogas ierosinājumam sēdi slēgt un pēc likumā noteiktajām trim stundām sasaukt ārkārtas sēdi, bet līdz tam noskaidrot visus jautājumus. Tā vietā priekšsēde teica, ka debates jāpārtrauc un jābalso.

Ar 11 balsīm par, V.Pakulim un Benitai Lielāmerei atturoties, bet J.Jaunzemam vispār atsakoties no balsošanas, tika nolemts Liepziediņa ēku projektēšanas, būvniecības un autoruzraudzības finansēšanai ņemt aizdevumu 2 780 763 eiro uz 20 gadiem ar Valsts kases noteikto procentu likmi, pamatsummas atmaksu sākot no nākamā gada marta, atmaksu garantējot ar pašvaldības budžeta līdzekļiem. Pēc pārbūves iestādē varēs uzņemt 140 bērnus, turklāt jau no 1,5 gadu vecuma, kas šobrīd nav iespējams. Tādējādi varēs izpildīt grozījumus Ministru kabineta noteikumos Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu, kas būs spēkā no 2020. gada. Pēc L.Robežnieces teiktā, katram bērnam bērnudārza būvniecība izmaksās deviņi simti četrdesmit trīs eiro gadā, dienā – 2,58 eiro divdesmit gados.
Komentāri
bērnam
2018. gada 9. martā, 13:16
bērns sev pareizu niku izvēlējies, jo tikai bērns var nesaprast, ka balsoja ne jau pret bd paplašināšanu, bet pret metodi, kādā veidā tas tiek darīts...pareizi zinātājs saka par dumjajiem.....
bērns
2018. gada 9. martā, 00:15
To ka deputāts Jaunzems ir principā pret jebkuru ideju, ko izsaka pozīcija, tas jau pierādījies gadiem, bet nekad nebiju domājis, ka Lielāmere un Pakulis var būt pret bērnudārza paplašināšanu. Jācer, ka nākamajās vēlēšanās nedižosies, ka viens no paveiktajiem darbiem sasaukuma laikā būs rekonstruētais bērnudārzs, jo tak balsoja pret (uzskatu, ka atturēšanās ir tas pats pret).
zinātājs
2018. gada 6. martā, 11:00
ir kliedzoši acīmredzami, ka šeit apakšā ir ligeru ģimenes kompānija un toms, bet, visiem taču po.....?! vai ne? i kurzemnieks - par dumju, i vietējais iedzīvotājs... ok turpinām spodrināt Latvijas kā korumpētas valsts tēlu....
Karlo. Papa Karlo.
2018. gada 5. martā, 16:47
Intereses pēc apskatīju iepirkuma dokumentus. Jāsaka, ka stilā atšķiras no iepriekšējiem, kas ir pieejami mājas lapā. Būtu interesanti uzzināt kas Skrundai tos sagatavoja. Gan jau to ir iespējams noslaidrot. Gan jau ir palicis līgums un ir veikti maksājumi kādai no sižētā minētajai firmai.
Karlo. Papa Karlo.
2018. gada 5. martā, 16:32
Par SIA Campaign ir iespējams paskatīties sižetiņu šeit:
https://skaties.lv/zinas/latvija/neka-personiga/juristu-un-uznemeju-grupa-radijusi-shemu-kas-lauj-pasiem-gatavot-pasvaldibu-iepirkumu-konkursus-un-tajos-uzvaret/
Izskatās, ka Skrundas dome iet to pašu ceļu. Un Inbūv arī ir zināma firma. Painteresējaties cik cilvējkiem un uzņēmumiem viņi ir palikuši parādā pēc gadsimta objekta Kuldīgā - peldbaseina. Skrunda shēmo.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi