Aizvērt

Mākam ražot, nemākam pārdot

2018. gada 7. martā, 04:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Mākam ražot, nemākam pārdot
Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma direktore Dace Cine rāda, kā pārtaps savulaik degusī un teju sagruvusī vecās slimnīcas ēka. Puse telpu domāta mēbeļu galdnieku un restaurācijas nodaļai.
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums (KTTT) uzņemts asociācijā "Latvijas mēbeles". Tās biedri iepazina mēbeļu galdnieku un restaurācijas nodaļas darbu, kā arī Kuldīgā noturēja sēdi.
AR PAŠU TAISĪTĀM MĒBELĒM

Asociācijas prezidents Juris Griķis pēc KTTT direktores Daces Cines prezentācijas par skolu uzsvēra: „Ļoti labprāt runājam par tehniskām lietām, sākam koķetēt ar dizainu, mācām mīlēt koku un pat uztaisīt ļoti labas mēbeles, bet nemākam sevi pozicionēt tirgū un preces pārdot. Galvenais ir mārketings: ko ražot, kādam tirgum un par kādu cenu. Saprotu, ka tehnikumam galvenais ir tas, lai puiši un meitenes iemīl koku. Plenēros taisot skulptūras, šī mīlestība tiek attīstīta, bet svarīgi iemācīties arī uztaisīt jēdzīgu mēbeli, piemēram, pašiem apmēbelēt savu skolu.”

D.Cine Kurzemniekam pastāstīja, ka tieši to audzēkņi dara – ir tādas auditorijas, kurās visi krēsli ir pašu gatavoti, arī mēbeles skolas viesnīcā.


JĀMĀCĀS SARUNĀTIES

„Mākam ražot, nemākam pārdot, jo īsti nesaprotam, ko tirgus prasa,” jautāts par situāciju mēbeļu nozarē, atkal uzsvēra J.Griķis. „Tas, ka Latvijā ražotās ir dārgas, atkarīgs no tā, no kādām pozīcijām raugāmies. Jā, dārgi, tāpēc ka nemākam tirgot. Daudzās mazās darbnīcās mēbeles tiek ražotas ļoti mazās sērijās, katra – gluži vai individuāls darbs, tādēļ arī dārgs. Nemākam sarunāties. Tāpēc arī esam šeit, tehnikumā, lai mācītos pareizi komunicēt. Esmu pārliecināts, ka mārketings jāmāca no bērna kājas.”

Par tehnikumu audzēkņiem nozarē J.Griķis izsakās pozitīvi: „Tie puiši un meitenes ir vienkārši lieliski! Protams, viņi jāpielāgo mūsu vajadzībām. Tādēļ arī tehnikumos stāstām, kādas ir ražotāju vajadzības. Man ir uzņēmumi Jelgavā un Dobelē, tādēļ vairāk sadarbojos ar Jelgavas tehnikumu. Jūsējiem partneri jāmeklē savā pusē. Turklāt visiem mazajiem reģiona uzņēmumiem vajadzētu sadarboties, izveidojot savu mārketinga plānu.”


LAI DARBINIEKI DER TIRGUM

„Pateicoties Latvijas Kokrūpniecības federācijai un Latvijas Lauksaimniecības universitātei, mūsu tehnikums spējis attīstīt kokapstrādes izglītības programmas, ieskaitot restaurāciju,” skaidro D.Cine. „Iestājoties asociācijā Latvijas mēbeles, iegūstam tieši mēbeļu tirgus virzītājspēku atbalstu, kas palīdzēs programmas veidot modernākas, lai varam sagatavot nozarei patiesi vajadzīgus speciālistus, kuri atbilstu modernā tirgus un dizaina prasībām.”

Viņa atzina, ka kokapstrādē vajadzīga pacietība un nauda: „Lai tajā strādātu, jāpērk dārgas iekārtas, materiāli, mēbele jāgatavo mēnešiem. Naudu par gatavo darbu var dabūt tikai pēc tam. Tāpēc mums jāmāk iemācīt jauniešiem pacietību, atbildību pret materiālajām vērtībām un darba drošību. Priecē tie absolventi, kuri ārzemēs nopelnījuši naudu un atgriezušies, lai veidotu šeit savu darbnīcu. Tāds ir arī Sandis Batarevskis – viņš pēc darba ārzemēs iestājās jauno uzņēmēju atbalsta programmā un Stendē veido darbnīcu, kurā strādās arī citi mūsu absolventi, bet audzēkņiem būs prakses vieta.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi