Aizvērt

Lai pietiek spēka kopt zemi

2018. gada 7. martā, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Lai pietiek spēka kopt zemi
Zemkopji padomu vienmēr var meklēt Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas birojā. Bet ballei tapt palīdzēja Anita Kovaļa un Elīna Plēgermane (konsultantes grāmatvedībā), Linda Dūdiņa- Hoiere (uzņēmējdarbībā), Pēteris Hlomovs (lopkopībā), Daiga Mellere (vadītāja, konsultante augkopībā), Inese Kulberga (ekonomikā), Iveta Freimane (grāmatvedībā) un Inese Blūma (lauku attīstībā).
Foto: Laila Liepiņa
Tradicionālajā zemnieku ballē Kuldīgas kultūras centrā nedēļas nogalē atpūtās vairāk nekā 150 zemes kopēju un viņu partneru.
Tradīciju pirms septiņiem gadiem ieviesa Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas birojs. Tā vadītāja Daiga Mellere stāsta, ka 2012. gadā radusies ideja reizi gadā pirms aktīvās sezonas aicināt bijušā Kuldīgas rajona zemniekus atpūsties un izdejoties. Tagad piedalās arī grāmatvedības un lauksaimniecības projektu partneri ne tikai no Kuldīgas, Alsungas un Skrundas, bet arī citiem novadiem.

Lauksaimnieku balle katru gadu tiek rīkota citā novadā: pērn Alsungā, nākamgad jārīko skrundeniekiem. Kuldīgas novada domes priekšsēde Inga Bērziņa atgādināja, ka latviešu saknes ir laukos, arī viņas senči nākuši no stipras saimniecības: „Jūs esat tie, kuri kopj mūsu zemi, un esmu par to pateicīga. Gribu ticēt, ka zeme būs mūsu un mēs tajā varēsim saimniekot. Lai pietiek spēka iesākto turpināt!”

Zemniekus izklaidēja KKC amatierteātris Daces Priedes vadībā, vakaru vadīja Baiba Podniece no Skrundas televīzijas un vienlaikus saimniecības Podnieki, spēlēja savulaik lauksaimniecības studentu radītā grupa Brīvdienās.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi