Aizvērt

Apstājies!

2018. gada 9. martā, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Apstājies!
Foto: Lāsma Reimane
Akcija "Apstājies, pirms atslēdzies!" pašlaik Latvijā norit pēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pētījuma par nogurušiem autovadītājiem.
Pēc Valsts policijas datiem, pērn notikuši 29 satiksmes negadījumi, kuru iemesls bija iemigšana pie stūres, šogad jau septiņi. Bet CSDD Kuldīgas nodaļas vadītājs Aivars Rudzroga atzīst, ka statistika neatspoguļo reālo situāciju, jo daļai negadījumu ar letālām sekām cēlonis nav zināms.

Pērn sasniegts zemākais avārijās bojāgājušo skaits – 136, un tas ir par 14% mazāk nekā 2016. gadā. Šāds rezultāts ir arī iepriekšējo kampaņu panākums.

Izpētīts, ka trešdaļa autovadītāju hroniski neizguļas, jo miegam velta mazāk par septiņām stundām. Trešdaļa atzinusi, ka pie stūres piedzīvots sekundes miegs. Astotajai daļai ir augsts iemigšanas risks. 40% riska braucēju gan uzskata, ka vadīt transportlīdzekli viņiem neesot problēmu.

Kampaņa tiek rīkota, lai piesaistītu zinātniekus un mediķus, izglītojot sabiedrību gan par cēloņiem un riskiem, gan noguruma pārvarēšanu īstermiņā un ilgtermiņā. Ar īpašiem aparātiem noguruma pakāpi var noteikt, mērot acu zīlīšu darbību. Taču tie nav plaši pieejami kā alkometri. Pagaidām nākotne ir arī jaunajās automašīnās iebūvētās ierīces, kas signalizē, ja vadīšanas maniere kļūst nepārliecinoša.


Ja esi pie stūres un sāk pārņemt nogurums:
• atrodi tuvāko drošo vietu, kur apstāties un izkustēties,
• uzliec modinātāju, lai tas skan pēc 20 minūtēm, un paguli spēka snaudā, pirms tam ieteicama kafija – kofeīns sāks iedarbību tieši pēc 20 minūtēm, šo snaudu var trenēt tāpat kā auto vadīšanas prasmes.
• ja 20 minūtes pārsniegsi, sāksies dziļā miega fāze, pēc kuras vēl vairāk jutīsies neizgulējies.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi