Aizvērt

Sertifikāts ļaus ietaupīt

2018. gada 12. martā, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Sertifikāts ļaus ietaupīt
"Kuldīgas ūdens" vadītājs Andris Kļaviņš, elektriķis Imants Grundmanis, inženieris Agris Alkšņuzars un galvenā ekonomiste Agrita Cērpa ir gandarīti par uzņēmumam piešķirto energopārvaldības sertifikātu.
Foto: Laila Liepiņa
Pašvaldības uzņēmums "Kuldīgas ūdens" (KŪ) saņēmis energopārvaldības standarta ISO 50001 sertifikātu. „Tas dod lielas priekšrocības dažādos Eiropas projektos un iespēju ietaupīt naudu,” skaidro vadītājs Andris Kļaviņš.
„Energoefektivitātes likumā teikts, ka no 1. aprīļa tām iestādēm, kurās elektrības patēriņš ir lielāks par 500 megavatstundām gadā, jāievieš sertificēta energopārvaldības sistēma un reizi četros gados vajadzīgs audits, kas maksā 4000–6000 eiro. Ja tas netiek darīts, jāmaksā soda nauda, kas tiek aprēķināta pēc elektrības un citu energoresursu patēriņa. Negribējām maksāt ne par auditu, ne sodu un nolēmām iet sarežģītāko ceļu – saņemt sertifikātu, kas no šī audita atbrīvo. Mums ir tiesības sava uzņēmuma energoefektivitāti vērtēt pašiem un ieviest uzlabojumus. Piedevām daudzi Eiropas Savienības fondi pieejami tikai tiem, kuriem ir šis sertifikāts, un daudzos konkursā tas dod priekšrocību.”

Kopš oktobra trīs speciālisti – vadītājs A.Kļaviņš, galvenā ekonomiste Agrita Cērpa un inženieris Agris Alkšņuzars – Rīgā kursos apguva energoefektivitātes uzlabošanu, bet elektriķis Imants Grundmanis strādāja, lai uzņēmumā tos ieviestu.

Kā jau paveikto A.Alkšņuzars vispirms min iekārtu optimizāciju – daudzviet pagastos, kuru ūdenssaimniecību pārņēmis KŪ, tiek izmantoti pārāk jaudīgi sūkņi un citas iekārtas, piemēram, apsildes ierīces ūdens ņemšanas vietās. Tās tiek nomainītas pret mazāk jaudīgām vai pieregulētas mazākam enerģijas patēriņam, un šis darbs turpinās. Lielākā daļa apgaismes spuldžu nomainītas pret daudz taupīgākām.
Komentāri
Caps
2018. gada 12. martā, 14:38
Labi, bet ārējais audits ik pa pāris gadiem ir obligāts. Te kādā kļūda.
Pašu ikgadējais audits pa procesiem un ārējais ar kura atzinumu pagarina sertifikātu.
Pasekošu, hmmm.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi