Aizvērt

Katram sava bērnības garša

2018. gada 12. martā, 08:00
Raksta autors: Laila Liepiņa
Katram sava bērnības garša
Jurģis Spulenieks cienā ar pildītām vafeļu trubiņām, Ilze Jurkāne kārto porcijas ar vistu un topinambūru, Mārtiņš Burke-Burkevics kuļ piena kokteiļus ar trim ievārījumiem, tostarp ķirbju.
Foto: Laila Liepiņa
Kuldīgā sākusies otrā restorānu nedēļa, šoreiz ar devīzi "Bērnības garša". Pagājušo piektdien to atklāja pasākums "Pieaugušo bērnu pasaule" Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā.
Izlecot klasītes, varēja nokļūt telpā, kurā bija šūpoles, vanna ar bumbiņām, gumijas lēkšanas spēle, smaržoja cukurvate, griezās diskobumba. Ar liķieri Moka cienāja Ingmārs un Vilhelms, bet visu satīrīja apkopēja Veras tante no improvizācijas teātra Spiediens. Deviņi ēdināšanas uzņēmumi stāstīja, kā tapis katra bērnības garšas piedāvājums.

Žurnālists, biologs Māris Olte pasākumu vadīja un uzsvēra, ka garšu izbaudīšana cilvēkus vieno. Veras Singajevskas balsī skanot dziesmiņai par kartupeļu klimpām ar vārdiem „žvīk, žvāk, žviks”, kopā ar šefpavāru Raimondu Zommeru trīs cilvēki dalījās bērnu dienu stāstos un cienāja sanākušos. Kulinārijas ekspertes Ilzes Jurkānes bērnībā Ņujorkā svētdienās, kad mājās bijis arī tēvs, mamma krāsnī cepusi vistu, un tas radījis vienreizēju kopību. Talsu zēnu, tagad Kuldīgas Sv. Annas draudzes mācītāju un mūziķi Mārtiņu Burki-Burkevicu savulaik saukuši par piena puiku – viņam ļoti garšojis piens. Tā pašrocīgi tapuši piena kokteiļi, jo mājās bijuši nebeidzami zaptes krājumi. Bet Latvijas Nacionālā teātra aktierim Jurģim Spuleniekam bērnības favorīti bijuši kommervīderi (pankūkas ar gaļu), ķiršu sveķi košļenes vietā un ar krēmu pildītas vafeļu trubiņas, ko Kuldīgas Ekspresbārā varēja dabūt pildītas visā garumā, ne tā kā citur – tikai galos.


Restorānu nedēļa notiek no 12. līdz 18. martam.
Tajā piedalās: restorāni Bangert’s, Goldingen Room, Jēkaba sēta, Metropole, kafejnīcas Pagrabiņš, Tilts, bārs-klubs Stender’s, konditoreja Šarlote Kuldīgā un Pilskrogs Ēdoles pilī. www.tastekuldiga.lv.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi