Aizvērt

Zīmē labākās būves Kuldīgā

2018. gada 9. aprīlī, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Zīmē labākās būves Kuldīgā
Skates "Gada labākā būve 2017" bērnu un jauniešu zīmējumu konkursā "Mana novada dārgakmens – jaunā būve" laureātu vidū arī mūsu novada bērni. Konkursā šogad tika iesniegts rekordliels skaits zīmējumu – 385. Zīmējumu konkurss, kurš jau kļuvis par skates tradīciju, visā Latvijā notika trešo reizi. Iesniegtos darbus vērtēja Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un žūrija.
ATTĒLO VIETU, KURĀ MĀCĀS

Viena no laureātēm ir Kuldīgas Centra vidusskolas 3.a klases skolniece Ance Gūtmane. Viņa 1.–3. klašu grupā ieguvusi pirmo vietu gan pēc žūrijas vērtējuma, gan feisbuka konkursā. Ance bija uzzīmējusi Kuldīgas mūzikas skolu, viņa stāsta: „Biju vienīgā, kas no klases piedalījās, jo man patīk zīmēt un mamma jau sen mani iedrošināja piedalīties konkursos, lai mājās būtu, ko darīt. Par šo uzzināju no skolotājas Indras Tīrumas. Mūzikas skolā mācos spēlēt vijoli, tāpēc izvēlējos zīmēt šo ēku. Atceros: gaidīju, kad ēka būs gatava, un man tā ļoti patīk. Mamma parādīja skolas fotogrāfiju internetā, lai neaizmirstu dažas detaļas.”

GATAVOJAS NĀKAMAJAM KONKURSAM

 7.–9. klašu grupā trešo vietu ieguvusi Pelču speciālās internātpamatskolas-attīstības centra 8. klases skolniece Gita Mūrniece. Viņa saka: „Man padodas un ļoti patīk zīmēt. Vislabāk sanāk, kad kaut ko pārzīmēju. Skolotāja man piedāvāja zīmēt rātsnamu, un es piekritu. Darīju to ar tušu un parasto zīmuli, kuru sapludināju, izmantojot ūdeni. Darbs tapa īsā laikā. Vislabāk man patīk zīmēt ar zīmuļiem vai flomāsteriem. Kad biju mazāka, braucu uz Dauguļu internātpamatskolu un piedalījos zīmēšanas konkursā, kurā katru gadu dabūju pirmo vietu. Prieks, ka varēju pārstāvēt savu skolu un iegūt labu vietu. Tūlīt jau piedalīšos nākamajā. Arī ikdienā, kad ir brīvais laiks, zīmēju. Vislabāk patīk skicēt cilvēkus.”
ZĪMĒ BASEINU

Arī Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 3. klases skolnieks Tonijs Moldovāns ieguvis pirmo vietu. Vairums konkursantu bija izvēlējušies būves attēlot no ārpuses, bet Tonijs to zīmēja no iekšpuses. Viņš saka: „Par konkursu uzzināju no skolotājas Neldas Blūmas. No klases piedalījāmies vairāki. Esmu bijis baseinā, tāpēc izvēlējos zīmēt to. Vispirms skicēju ar zīmuli, pēc tam ar guaša krāsām. Šis bija pirmais zīmēšanas konkurss, kurā piedalījos, bija jauki iegūt pirmo vietu. Domāju, ka vēl gribēšu piedalīties līdzīgos konkursos.”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Viesstrādnieki Latvijā ierodas:
peļņas nolūkos
bēgot no savas valsts režīma
tāpēc, ka ir laimes meklētāji
tāpēc, ka Latvija liekas labklājības zeme
šejienes klimata dēļ
cita iemesla dēļ