Aizvērt

"Artavai" – 25 gadi

2018. gada 20. aprīlī, 08:00
Raksta autors: Andra Ālīte
"Artavai" – 25 gadi
Kuldīgas senioru veikala "Artava" rokdarbnieki ar saviem darinājumiem: Vaira Oša, Ligita Irma Bindare, Krišs Alfrēds Freimanis, Rita Kaminska un Ināra Vaivade.
Foto: Andra Ālīte
Kuldīgas pensionāru rokdarbu veikaliņam "Artava" šodien aprit 25 gadi. Baznīcas ielā 32a tas atrodas jau trešo gadu, un pašiem te ļoti patīkot. Pirms tam veikals darbojies vecajā rātsnamā un citviet.
„Sākumā tas atradās Liepājas jeb gājēju ielā, bet pati tad tur vēl nedarbojos,” stāsta veikala saimniece Ināra Vaivade. „To dibināja Mērija Kārkliņa, kuras starp mums vairs nav. Es iesaistījos pirms 16 gadiem.”

Sākotnēji veikalā bijuši tikai daži pāri zeķu, atceras Ināras kundze. Tad tur strādājusi arī Hortenzija Buka, kura adījusi sedziņas. Viņa no visām Artavas aktīvistēm esot visvecākā.

Nu pārdošanā ir ar pērlītēm izšūtas glezniņas, aproces, tamborējumi, bezpirkstu cimdi, zeķu kātiņi dancotājiem, krelles, brošas, pinumi utt. Te nopērkami ap 70 veidu darinājumi. Visvairāk pircēju esot tajā laikā, kad tuvojas Ziemassvētki, un tūrisma sezonā no maija vidus līdz septembrim. Tūristi pērkot to, kas vairāk vajadzīgs, un arī magnētiņus. Dace Purmale nesen uztaisījusi interesantu magnētiņu ar zivi, dzintaru un simbolisku dakšiņu – tas esot sezonas jaunums.

„Bet, ja augustā viesu namos salst kājas, tad pie mums nāk pirkt zeķes,” nosmej I.Vaivade.
Komentāri
Sarmīte
2018. gada 21. aprīlī, 22:11
Ļoti skaisti darbi,Pinumi,adījumi,kokgriezumi,grozini,
Ar interesi skatos,jaunie negrib mācīties.Žēl.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi