Aizvērt

Prezidents – par drošību dažādos aspektos

2018. gada 2. maijā, 06:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Prezidents – par drošību dažādos aspektos
Raimonds Vējonis palīdz sakopt agrāko lokatora pilsētiņu, kas tagad pieder Aizsardzības ministrijai un kurā izveidots poligons "Mežaine".
Foto: Aivita Staņeviča
„Mums jābūt vienotiem, kādi bija mūsu vectēvi pirms simt gadiem, un jauniešiem jāmāca izdarīt pareizo izvēli, jo viņi veidos Latviju nākamos simt gadus,” to Valsts prezidents Raimonds Vējonis Skrundas novadā uzsvēra, gan tiekoties ar pašvaldību, skolēniem un citiem iedzīvotājiem, gan Lielajā talkā kopā ar jaunsargiem atjaunojot tiltiņu pār Kojas upi Nīkrācē.
Pēc tikšanās ar deputātiem R.Vējonis Skrundas vidusskolā diskutēja par izglītības sistēmas pilnveidi valsts un pašvaldību līmenī. Ar audzēkņiem visvairāk tika runāts par patriotismu, jo šajā skolā var apgūt valsts aizsardzības mācību. Prezidents interesējās, kāpēc viņi izvēlējušies būt par tēvzemes sargiem, un norādīja, ka Skrundai Latvijas vēsturē ir nozīmīga vieta – šeit pulkveža Oskara Kalpaka vadībā sākušās atbrīvošanas cīņas un gūta pirmā uzvara pār lielāku pretspēku.

Zivsaimniecībā Skrunda R.Vējonis iepazina uzņēmuma tapšanu, apskatīja zivju audzēšanas un pavairošanas baseinus. „Reģionālajās vizītēs var pārliecināties, cik svarīga ir uzņēmējdarbība,” sacīja prezidents. „Jāmazina birokrātija, jāstabilizē nodokļu politika un jāveido tāda vide, lai uzņēmēji savu darbu var plānot ilgstoši. Arī tā ir drošība, tikai no tautsaimniecības aspekta. Ja sociālekonomiski jūtamies nedroši, tad valstij nedraudzīgi cilvēki par mums var veidot nepareizu priekšstatu. Par reemigrācijas plānu jāprasa valdībai. Atzīšos, ka man būtu grūti kādu aicināt atpakaļ, ja nevarētu piedāvāt darbu un pienācīgu atalgojumu.”

Tikmēr prezidenta kundze Iveta Vējone viesojās Nīkrācē: „Man ļoti patika pamatskolā – tā ir ekoskola, kas apliecina zaļo dzīvesveidu. Iepriecināja direktores entuziasms un radošums, ar kādu viņa īsteno labas idejas, iesaistot skolēnus un vecākus. Ikviens tāds darbs mūsu zemi padara skaistāku.”


Uz tikšanos ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un viņa kundzi atnākuši galvenokārt vecākās un vidējās paaudzes skrundenieki.
Dainas Tāfelbergas foto

Uz tikšanos ar valsts pirmo pāri bija sanākusi teju pilna Skrundas kultūras nama mazā zāle. Lai kā domes priekšsēde Loreta Robežniece centās mudināt uz abpusēju sarunu, bija tikai pāris jautājumu. R.Vējonis norādīja, ka attīstībai jābūt visos novados, ne tikai lielajās pilsētās: jāsalabo ceļi, jāatbalsta uzņēmējdarbība, jādomā par ikvienu. Viesu nama Gāznieki saimniekiem viņš apsolīja arī turpmāk būt Zaļā sertifikāta patrons. Vēl Skrundā viesi apskatīja muižas muzeju un iepazina jauniešu centra darbu.

Lielajā talkā pēc tam, kad bija atjaunota laipa pār Koju vietā, kur 1919. gadā upīti šķērsoja O.Kalpaka bataljons, prezidents pievienojās talciniekiem bijušajā Padomju armijas pilsētiņā Raņķos. Kopā ar Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, zemessargiem un jaunsargiem sakopta teritorija un atklāta jaunā poligona Mežaine plāksne.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi