Aizvērt

Svinam brīvību

2018. gada 7. maijā, 08:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Svinam brīvību
Vairāk nekā 300 dalībnieku gribēja simboliski apiet apkārt savai zemei pasākumā "Izskrien Latviju Kuldīgā", ko otro gadu rīkoja sporta klubs "Katrīna".
Foto: Jolanta Hercenberga
Skrienot, dejojot, zvērot uzticību, dāvinot ziedus, aizlūdzot – tā, katram ieguldot savu devumu, Latvijas neatkarības atjaunošanas 28. gadadiena Kuldīgā nosvinēta patriotiski, sportiski un muzikāli, karogiem un baltiem galdautiem vējā plīvot.
Latvijas neatkarības deklarācijas pasludināšanas 28. gadskārtas svinības Kuldīgā sākās Rātslaukumā.

Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona kandidāti pēc svinīgā zvēresta tika uzņemti zemessargu rindās. Uzstājās Kuldīgas pūtēju orķestra grupa un saksofonistu ansamblis, deju kolektīvi Stariņš un Venta, ansambļi Karameles, Trifeles un Triumfs. Cilvēki pirka neļķes podiņos un nolika tos Latvijas kontūrā Rātslaukumā (vēlāk tās tiks iestādītas 1905. gada parkā). Baznīcās notika dievkalpojumi, daudzviet pilsētā cilvēki piestāja pie balti klātiem galdiem, lai uzrakstītu valstij vēlējumu. Kafejnīcās īpašo svētku kūciņu un kafiju nogaršojis kupls skaits ļaužu.

Vairāk nekā 300 dalībnieku atsaucās sporta kluba Katrīna aicinājumam pieveikt ap 6 km trasi Latvijas kontūras formā, kas vijās pa ielām, sētām, parkiem un pļavām. Pirms tam jautras mūzikas un treneres Jeļenas Miezītes pavadībā visi iesildījās, un tad skrējēji, gājēji, nūjotāji un riteņbraucēji devās trasē. Vairākiem līdzi bija valsts karogs, citi tērpušies svētku krāsās.

„Atbraucām ar ģimeni no Ventspils,” saka Ilze Goša. „Laiks foršs, trase un cilvēki arī. Svētkus var svinēt arī aktīvi – nav vienmēr jāsēž pie galda.” Sandra Levita no Rīgas: „Kopā ar mazmeitu, kurai ir pieci gadi, trasi nogājām kājām. Man patika, ka bija norādes, kurā pilsētā jau esam tikuši. Tas radīja sajūtu, ka tiešām esam apgājuši apkārt Latvijai.”

Šogad 13 entuziastu komanda gādājusi, lai trasē Izskrien Latviju Kuldīgā ir divi muzikālie punkti, lai dalībnieki var padzerties un galā panašķoties ar baltmaizi un ievārījumu. Katrs saņēma pasākuma iniciatores Antras Grīnbergas darināto suvenīru – akmeni, uz kura uzzīmēts Latvijas karogs un valsts simtgades simbols.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi