Aizvērt

Durvis ver publiskais birojs

2018. gada 9. maijā, 04:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Durvis ver publiskais birojs
Koprades telpas "Metro Coworking Kuldiga" atklāšanā Kuldīgas novada deputāts Mārtiņš Mednieks sveic uzņēmumu "Royal Key".
Foto: Jolanta Hercenberga
Kuldīgā atklāts atvērtais birojs "Metro Coworking* Kuldiga", kam dots arī apzīmējums – radošais biznesa kvartāls. Liepājas ielā 8 ap pussimt cilvēku pulcējās ar ziediem, laba vēlējumiem, ar atzinību par vēlmi vienai no vecpilsētas ēkām dot jaunu elpu. Pēc simboliskas zaļās starta pogas nospiešanas nolija zelta lietus un atnākušie varēja apmeklēt lekcijas.
RADOŠUMA UPE

Interjera dizaina uzņēmuma Royal Key atvērtā tipa birojā uz pāris stundām, dienām, pastāvīgi vai citā piemērotā laikā var iznomāt darba vietu, biroja tehniku, internetu, sapulču un individuālu tikšanos telpu. Kā stāsta uzņēmuma pārstāve Inga Ziņģe-Pupiņa, koprades telpas ideja pārņemta no ārzemēm, kur tādas esot ierastas jau daudzus gadus, nodrošina saziņu un sadarbību starp dažādu sfēru uzņēmējiem un samazina biroja izmaksas. „Jauniem uzņēmējiem un radošo sfēru pārstāvjiem ir tendence pāriet uz tādu modeli, ka sava biroja tiem nav. Daudzi strādā kafejnīcā, mājās vai izmanto atvērtos birojus, nevis tērē naudu individuālajam. Zinu, ka Rīgā ir piecas tādas vietas, Liepājā divas. Dažādu nozaru praktiķi, kuriem ir savas preces un pakalpojumi, kafijas vai tējas pauzēs sapazīstas, apmainās domām. To redzam kā vislielāko vērtību. Ceram, ka radošums no šīs telpas plūdīs ārā kā upe, jo Kuldīgā daudzi grib strādāt un piepildīt sapņus. Šī var būt vieta, kurā viņi viens otru motivē, dod kādu labu padomu.”


AR PIETĀTI PRET PRIEKŠGĀJĒJIEM

Vārds metro nosaukumā iekļauts gan tādēļ, ka te senāk bijis tāds veikals, gan tādēļ, ka atbilst jaunajai idejai, skaidro I.Ziņģe-Pupiņa. „Esam namā, kurā uzņēmējdarbība sākās 1875. gadā. To cēlis ebreju uzņēmējs Roberts Hercbergs ar ģimeni. Viņa vīzija bija tāda: pirmajā stāvā – uzņēmējdarbība, augšējos stāvos – dzīvojamās telpas. Lejā bijis Hercberga modes preču veikals, aptieka, ko vadījis aptiekārs Brigmanis, viens no Vulkāna pirmajiem līdzīpašniekiem un sērkociņa sēra formulas izgudrotājiem. Bijušas arī citas tirdzniecības vietas, tostarp kulinārijas veikals Metro. Mēs cienām to, ko priekšteči darījuši, un nolēmām, ka nosaukums Metro atbilst arī mūsu projektam, tādēļ celsim to jaunā gaismā. Šeit atkal nāks biznesa cilvēki, kuri kā metro uz laiku iekāps un tad izkāps.”


SEMINĀRI UN LEKCIJAS

Birojs esot tapis ar labu uzņēmuma draugu un Kurzemes biznesa inkubatora atbalstu. Telpas jau ir atvērtas, bet iekārtošana vēl turpināsies. Esot arī iesniegts projekts biedrībai Darīsim paši, un atbalstīšanas gadījumā biroja tehnika tiks papildināta, lai te būtu desmit datoru. Iecerēts rīkot seminārus un lekcijas. Arī šajā reizē varēja ieklausīties inženiera, konstruktora, Latvijas Izgudrotāju biedrības valdes locekļa Rima Vaitkus padomos, kā savu ideju likt priekšā naudas devējam, vai arī apmeklēt izaugsmes trenera Tālivalža Viļņa lekciju Vispusīga un līdzsvarota personības izaugsme kā ceļš uz panākumiem un laimi.

* No angļu val. teiciena kopā strādāt
Komentāri
Oi!
2018. gada 10. maijā, 23:55
2014. gada 4. oktobris 12. Saeimas vēlēšanas
Ziņas par deputātu kandidātu
Inga Ziņģe-Pupiņa
"Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija

Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi