Aizvērt

Zirgu diena Ķoniņciemā iet plašumā

2018. gada 16. maijā, 04:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Zirgu diena Ķoniņciemā iet plašumā
Bērni gaidīja garās rindās, lai izjātu ar zirgu.
Foto: Lāsma Reimane
Klausīties dziesmas, kuršu ķoniņu dzimtu stāstus, skatīties dejas, iet rotaļās un piedalīties meistarklasēs varēja Ūsiņdienas svinībās Turlavas pagasta Ķoniņciema "Vidusmauļās".
Pasākuma organizators, biedrības Dižavots vadītājs Inguss Freibergs saka: „Ūsiņa dienu rīkojam trešo gadu, lai celtu gaismā šos senču godus. Dižavots vēlas saliedēt ķoniņu dzimtas un tautiešiem dot ziņu, ka arī mums ir aristokrāti – seno kuršu zemju valdnieki. Viņi šeit pēc lēņu tiesībām dzīvoja septiņos brīvciemos. Daži ciemi tagad ir ļoti bēdīgā stāvoklī – palikušas drupas. Arī šeit no daudzām mājām palikušas tikai divas. Vienā saimnieko Peniķu dzimta. Šogad mums ir viesi no Igaunijas – folkloras deju kopas, skolas pārstāvis un muzeja direktors no Muhu salas. Tur ir tādi paši brīvciemi. Sadarbība ir ļoti laba un dod spēku jaunām idejām un izaicinājumiem. Katru gadu vēršamies plašumā.”

Ūsiņa laiku ievada pieguļas laiks, tāpēc ikvienam bija iespēja izjāt ar zirgu. Varēja nogaršot šai dienai tradicionālo olu ēdienu pantāgu jeb pentogu. Kurmāles deju kolektīvs Rīva un Vidrižu folkloras kopa Delve aicināja iet rotaļās. Divas darbnīcas vadīja liepājnieces. Kopā ar mākslinieci Ilzi Elizabeti Rasu varēja uzzīmēt kādu mitoloģisko tēlu no latviešu literatūras. Bet dzintaru sējēja Ilze Vainovska šoreiz vadīja mezglu siešanas meistarklasi: „Var iemācīties sasiet veiksmes mezglu. Otrs nosaukums tam ir ugunskrusta mezgls. Ugunskrusts nes veiksmi, un to nodrošinās mezgls, kurā četri zari sakrustojas. Mezglu siešana ir arī ļoti laba darbošanās pirkstiem. To var uztvert arī kā meditāciju – ritmiska darbība noskaņo uz kādas domas viļņa. Saka, ka latvietēm jebkādi rokdarbi ir meditācija. Galvenais ir katram atrast piemēroto.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi