Aizvērt

Kultūrvēsturi iepazīst ar spēli

2018. gada 18. maijā, 05:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Kultūrvēsturi iepazīst ar spēli
Pilsētas spēlē, kas aicina iepazīt Kuldīgas vecpilsētu, uzvarēja Kuldīgas Centra vidusskolas 11.v klases 2. komanda. Attēlā – Alma Vikija Vikštrema, Samanta Felicita Meļņika, Mareks Ņikiforovs, aizmugurē Rio Miks Zirnis.
Foto: Lāsma Reimane
Labi pavadīts laiks un jaunas zināšanas – tā par UNESCO pilsētas spēli "Kuldīgas vecpilsēta Ventas senlejā" saka skolēni. 1. vietu tajā ieguva Kuldīgas Centra vidusskolas 11.v klases 2. komanda.
IESAISTA SKOLĒNUS

Domes vecpilsētas pārvaldības speciāliste Sintija Vītoliņa stāsta: „Kuldīgas pašvaldībai ir vēlme iekļūt pasaules UNESCO mantojuma sarakstā, un, lai tas notiktu, jārīko pasākumi, kas pēta un popularizē mūsu kultūras mantojumu, iesaistot iedzīvotājus. Desmito gadu notiek UNESCO spēle skolēniem. Katru gadu ir cita tēma un jauni kontrolpunkti, bet būtība viena: lai izglītojošajā spēlē skolēns iegūtu jaunu informāciju par Kuldīgu un tās kultūrvēsturisko mantojumu. Šogad spēles nosaukums ir Kuldīgas vecpilsēta Ventas senlejā – kultūrvēsturiskās vērtības cauri Latvijas kā nacionālas valsts laikiem.

Uzmanību pievēršam tam, lai katrā stacijā skolēni iegūtu informāciju, atbildētu uz jautājumiem un izpildītu uzdevumus. Izveidoti desmit kontrolpunkti: Mārtiņsalā, Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā, 1905. gada parkā, Rātslaukumā, Jauniešu mājā, sporta skolā un citur. Mums ir ļoti atsaucīgi uzņēmēji, kas šo pasākumu atbalsta, skolēni saņem dāvanas, uzvarētāji tiek apbalvoti ar kausiem.”


„PATĪKAMS PASĀKUMS”

Alma Vikija Vikštrema no uzvarējušās Kuldīgas Centra vidusskolas komandas piedalās otro gadu, un spēle viņai patīk. Klasesbiedrene Samanta Felicita Meļņika: „Tā bija ļoti interesanta, un mēs pasākumu izbaudījām. Izdomājām labu maršrutu, lai ātrāk nokļūtu kontrolpunktos. Uzzinājām arī šo to jaunu, piemēram, to, ka pirmajās vēlēšanās Kuldīgā ievēlēti 30 cilvēki. Atklājām, ka pie tehnikuma ir 26 skulptūras. Gaidījām, ka būs vairāk sportiskas aktivitātes, bet bija interesanti tāpat.”

V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas 10.b klases skolniece Sonora Skosa vērtē: „Viens no interesantākajiem uzdevumiem bija Jauniešu mājā, kur jāizmanto QR* kodi un tad no burtiem jāsaliek teikums. Kopumā viss labi izdomāts – patīkams pasākums.”

Savukārt V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas 7. klasei traucējis karstais laiks. Mārcis Bušmanis saka: „Mums gāja ļoti smagi, jo bija karsti. Visus kontrolpunktus neapmeklējām, bet pašam pasākumam nav ne vainas.”

* No angļu val. quick response – ātrā atbilde. Kvadrātkods – balts kvadrāts, kas aizpildīts ar sīkiem melniem kvadrātiem. Tajā iekodēto informāciju nolasa īpaša viedtālruņa programma.


Piedalījās 20 komandas no Kuldīgas skolām – kopā 100 jauniešu.

Rezultāti
1. Kuldīgas Centra vidusskolas 11.v klases 2. komanda: Elīza Ieva Kinda, Alma Vikija Vikštrema, Samanta Felicita Meļņika, Mareks Ņikiforovs, Rio Miks Zirnis.
2. V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas Polinoms: Sonora Skosa, Vendija Maslobojeva, Paula Astiča, Ivo Dzērve, Kevins Fišers.
3. Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma Spicie tūristi: Džeina Auziņa, Ivita Rūmniece, Ainārs Zeminskis, Rebeka Rozenberga, Beate Boguža.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: