Aizvērt

Kā kādreiz dzīvoja, mācījās un mīlēja Kazdangā

2018. gada 21. maijā, 01:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Kā kādreiz dzīvoja, mācījās un mīlēja Kazdangā
Kazdangas tehnikuma 1958. gada izlaidums. 94 absolventi: 35 agronomi, 59 zootehniķi. Togad pavisam mācījušies 317 audzēkņu.
Foto: Ivara Freiberga arhīvs
Ceļā uz Latvijas simtgadi katram ir kāds piedzīvojums, kas paliek atmiņā. Ivars Freibergs 21. maija „Kurzemniekā” stāsta savējo.
Fragments no I.Freiberga atmiņām: „Tūlīt pēc diploma saņemšanas man pienāca klasesbiedrs liepājnieks Guntis un pateica satriecošu vēsti. Izrādās, viņš zina, ka mana gaišmatīte nonākusi atkarībā no kādas Liepājas bijušo cietumnieku bandas. Topošās skolotājas uzdevums ir iekārtoties darbā lauku skolā, iepazīties ar bērnu vecāku dzīves apstākļiem, piemēram, uzzināt, kad kaus cūku, kad būdiņā izkarinās gaļu žāvēšanai. Tad naktī ar mašīnu no Liepājas ieradīsies banda un gaļu nozags. Tādu postu es Cīravai negribēju novēlēt. Par iespēju tur strādāt draudzenei vēl nebiju teicis, taupot to kā pārsteigumu. Nu ar to bija cauri. No rīta cīravniekiem apsolīju iet pie viņiem strādāt, bet pēc svinībām – atteicu, aizbildinoties ar slimajiem vecākiem. Galvenais iemesls: kopā ar nodevēju svešā vietā nav cerību normāli dzīvot.”

Pils atmiņu stāsts – 21. maija Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi