Aizvērt

Kultūras ministre interesējas par Alsungas pils rekonstrukciju

2018. gada 21. maijā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kultūras ministre interesējas par Alsungas pils rekonstrukciju
Kultūras ministre Dace Melbārde kopā ar Saeimas deputātu Gaidi Bērziņu (Nacionālā apvienība) un novada vadītāju Daigu Kalniņu Alsungas pilī klausās tūrisma informācijas un vēsturiskā centra vadītājas Ingas Bredovskas stāstīto.
Foto: Aivars Vētrājs
Pagājušās nedēļas nogalē apskatīt Alsungas pili, kur pavisam drīz sāksies rekonstrukcija, bija ieradusies kultūras ministre Dace Melbārde. Alsungas pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un atrodas UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļautajā suitu kultūrtelpā.
Rekonstrukcijai projektā Jēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras piešķirti ap 285 000 eiro, kas paredz pils glābšanas darbus un restaurācijas tūrisma pakalpojuma izveidi – varēs redzēt senas ēkas restaurācijas procesu un noklausīties stāstu par to. Iecerēts, ka jau rudenī pilij būs jauns jumts. Kultūras ministrija, jo īpaši kultūras ministre, šo projektu atbalstījusi no pirmās dienas.

D.Melbārde interesējās par novada kolektīviem, kuri dosies uz Dziesmu un deju svētkiem, un apjautājās, vai Alsungas mūzikas skolā jau mācot dūdu spēli, jo dzirdējusi par slavenajiem novada dūdeniekiem. Ministre atklāja, ka viņas personīgais Latvijas simtgades projekts esot visu vēsturisko novadu tautas tērpi un Kurzemi varētu pārstāvēt tieši Alsungas. Tāpēc viņa apmeklēja arī suitu amatniecības un mākslas telpu Rija.

Uzrunā pirms Liepājas Simfoniskā orķestra koncerta, kurā lielākā daļa klausītāju bija mūzikas skolas bērni, D.Melbārde uzteica kolektīvu, ka tas sniedz mūzikas baudījumu cilvēkiem arī ārpus savas koncertzāles. Ar šo koncertu orķestris noslēdza šīgada sezonu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: