Aizvērt

Zemessargi trenējas Rendā

2018. gada 23. maijā, 06:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Zemessargi trenējas Rendā
Zemessargu mācībās tiek pārbaudītas ne tikai kājnieku zināšanas, bet arī fiziskā sagatavotība un taktisko uzdevumu izpilde.
Foto: Zemessargu arhīvs
No 17. līdz 27. maijam Rendas pagastā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes organizētajā kājnieku vadu pārbaudes vingrinājumā piedalās vairāk nekā 150 zemessargu un profesionālā dienesta karavīru no visiem brigādes bataljoniem.
Mērķis ir zemessargus trenēt dienesta uzdevumu izpildei un pārbaudīt ne tikai kājnieku vadu teorētiskās zināšanas, bet arī fizisko sagatavotību un spēju paveikt taktiskos uzdevumus. Vērtēšanu nodrošina brigādes štābs.

4. Kurzemes brigādes teritorijā atrodas pieci bataljoni: 44. kājnieku bataljons Liepājā, 45. kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, 46. kājnieku bataljons Ventspilī, 51. kājnieku bataljons Dobelē un 52. kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Pavasara un vasaras mācību cikls Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) turpinās visā Latvijā. To laikā pa ceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto karavīri un arī bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisā lido militārās lidmašīnas un helikopteri. NBS lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret mācībām, īslaicīgajiem trokšņiem, militārās aviācijas pārlidojumiem un iespējamiem īslaicīgiem satiksmes apgrūtinājumiem. Iespēju robežās operatīvā informācija būs pieejama bruņoto spēku tvitera profilā: @Latvijas_armija.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: