Aizvērt

Pašmāju gurķi jau klāt

2018. gada 25. maijā, 13:10
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Pašmāju gurķi jau klāt
Foto: Aivars Vētrājs
„Kuldīgas tirgū gurķi man vienmēr ir pirmajam,” lepni saka Alsungas zemnieks Māris Klūģis.
Lai tiktu pie tik agras ražas, jāizvēlas pareizā šķirne. Māris jau 16 gadus uzticīgs ‘Mirabellai’, lai gan sēklu cena pa šiem gadiem krietni augusi. Gurķus viņš sējot ap 10. martu, mēneša beigās izstādot siltumnīcās. Jau kopš marta sākuma divreiz naktī jāceļas un jākurina, lai gurķiem ir silti. Augi izaug vairāk nekā trīs metrus. Šī šķirne ir universāla – laba gan salātiem, gan konservēšanai – un ražos līdz pat rudenim. „Mēs izaudzējam tikai tik, cik var pārdot Kuldīgas tirgū. Citur nebraucam,” saka saimnieks.

Pilsētas laukumā gurķus tirgo Šefleru ģimene no Rudbāržu pagasta Auziņām. Viņiem pirmie, ko vest uz tirgu, bijuši gatavi aprīļa beigās. „Audzējam trešo gadu, Kuldīgā tirgojamies otro sezonu, vedam arī uz Saldu, Aizputi, Liepāju un Skrundu,” stāsta Arta Šeflere. Lielākais dārznieks esot dzīvesbiedrs Gints, profesionāls agronoms.


Gurķos ir ap 90% ūdens, tāpēc tie lieliski kompensē šķidruma zudumu organismā. Tajos ir daudz kālija, kalcija, joda, magnija un silīcija un vairāki B grupas vitamīni, kā arī A, E un C vitamīns (lielākoties mizā).
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi