Aizvērt

Velodiena un velonakts

2018. gada 28. maijā, 08:00
Raksta autors: Laila Liepiņa
Velodiena un velonakts
"Dip&dap" skrejriteņu čempionātā dalībniekus atbalsta un uzmundrina viņu vecāki.
Foto: Laila Liepiņa
„Festivāla mērķis ir popularizēt zaļo domāšanu,” tā par ikgadējo nekomerciālo riteņbraukšanas pasākumu sacīja saka Inese Krone no Kuldīgas aktīvās atpūtas centra un piebilda: velosipēds pats par sevi ir videi draudzīgs pārvietošanās līdzeklis. Ūdenim iegādātas papīra glāzītes, ēšanai putras un zupas trauciņi, kas izgatavoti no cukurniedrēm un dabā sadalās. „Cilvēkiem jābūt atbildīgiem, jāatstāj pēc iespējas mazāk pēdas dabā.” Sestdien, 26. maijā, festivāls Kuldīgā notika jau 11. reizi, pulcējot vairāk nekā 1000 dalībnieku.
Dienā dalībnieki varēja izbraukt trīs dažādas (15, 30 un 45 km) distances, naktī – 15 km. Maršruts veda pa Kuldīgu, Kurmāles, Pelču un Snēpeles pagastu. Braucienos kopā ar draugiem vai ģimeni varēja iepazīt novadu, baudīt dabu, labu kompāniju. Trases pieturās varēja veldzēties ar ūdeni, veikt uzdevumus, dalīties iespaidos. Tie, kuri nedevās trasē, varēja piedalīties darbnīcās, konkursos, norisinājās dažādas izklaides bērniem, tai skaitā sestais Dip&dap skrejriteņu čempionāts.

Šogad Kuldīgas velofestivāla rīkotāju sadarbības partneris bija Dānija. Tās vēstniecība Latvijā kopā ar Dānijas Kultūras institūtu un farmācijas uzņēmumu Novo Nordisk bija sarūpējusi atsevišķu programmu. Dānijas vēstnieks Latvijā Hanss Brasks priecājās, ka viņu telti apmeklējuši ļoti daudz bērnu – tapuši vairāk nekā 100 zīmējumi par tēmu Mans sapņu velosipēds. Izlozes kārtā pie balvām tika Laima Ozola, Kristers Viļums un Elizabete Paulo. Bija iespēja virtuālajā realitātē izbraukāt Kopenhāgenu un skatīties filmas, veselības teltī – izmērīt ķermeņa indeksu, asinsspiedienu, pagaršot veselīgus kokteiļus un salātus. Pats H.Brasks kopā ar ģimeni izbrauca 15 km maršrutu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: