Aizvērt

Zemnieki gaida lietu

2018. gada 1. jūnijā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Zemnieki gaida lietu
Saimniecības "Renda" laukā vasaras mieži no sausuma jau sākuši dzeltēt.
Foto: Aivars Vētrājs
„Ja vēl divas nedēļas nelīs, lauksaimnieki būs izmisumā,” tā par ieilgušo sausumu saka Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas biroja vadītāja Daiga Mellere.
„Sējumi izskatās žēlīgi: ziemāji vēl turas, bet vasarāji aizkaltuši. Sevišķi tur, kur pārāk lielā slapjuma dēļ vēlu iesēti. Augu aizsardzības līdzekļus šobrīd nevar izmantot. Rapsis noziedēja ļoti ātri, līdz ar to uz lielu rapša ražu cerēt vairs nevar. Lopkopībā ir vēl smagāk – stiebrzāles koksnējas, siens jāpļauj, jo kvalitāte katru dienu pasliktinās. Bet nopļautajās vietās atāla nebūs, tāpēc situācija kļūst nopietna. Laika ap-stākļus prognozēt nevar. Daba tā saniķojusies, ka neviens vairs neko nesaprot,” tā speciāliste.

„Mēs gaidām lietu un nomaļākās, mazsvarīgākās vietās pļaujam sienu,” saka SIA Renda vadītājs Jānis Daģis. „Siens vajadzīgs slaucamo govju piebarošanai. Vasaras mieži jau dzeltē, bet tie 20 hektāri ir pirmie. Gaidīsim, kas būs, – citas izejas nav. Rudenī parādi tāpat būs jāatdod.”

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa zemkopjus iepriecināt nevar: „Jaunākā informācija liecina, ka jūnija pirmajā dekādē laika apstākļus noteiks anticiklons un lietus varbūtība ir maza. Varbūt kādu dienu kaut kur uzlīs, bet tik maz, ka pat putekļus nenoskalos. Nākamās nedēļas vidū pastiprināsies ziemeļu vēji, temperatūra būs zemāka – reizēm zem 20 grādiem, bet vējš turpinās augsni žāvēt. Brīvdienās atkal ieplūdīs karstāks gaiss.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi