Aizvērt

Lai mazuļa ceļš patiešām drošs

2018. gada 1. jūnijā, 05:00
Raksta autors: Kurzemnieks.v
Lai mazuļa ceļš patiešām drošs
Ieva Gailāne ar meitiņu Loti labprāt dodas ceļā ar auto, un meitai autokrēsliņā tīri labi patīkot, taču, ja kādreiz uznāk niķis, mūzika jāpagriež nedaudz skaļāk.
Foto: Antra Grīnberga
„Arī Latvijā ik gadu vairāki bērni iet bojā vai gūst smagas traumas ne tikai avārijās, bet arī tad, ja mašīna strauji bremzē,” norāda Latvijas Automoto biedrības (LAMB) prezidents Juris Zvirbulis. Kā droši pārvadāt mazuli automašīnā, lasiet 1. jūnija „Kurzemniekā”. Pieredzē par bērnu autokrēsliņiem dalās arī vecāki.
LAMB nupat atklājis informatīvu kampaņu „150&12. Mazulis drošībā”. (Satiksmes noteikumi paredz, ka autosēdeklītis vai paliktnis jāizmanto, līdz bērns sasniedz 150 cm augumu, un vidēji tas notiek 12 gadu vecumā.) Pētījumā atklājies, ka vien ceturtā daļa (24%) vecāku zina, kā pilnīgi pareizi nostiprināt un nospriegot bērna drošības jostas, bet 5% aptaujāto sprādzēšanos mēdz atstāt bērna ziņā. Tikai 3% vecāku pirms drošības jostu piesprādzēšanas bērnam vienmēr novelk siltās virsdrēbes. Tas jādara tāpēc, ka, automašīnai strauji bremzējot, biezā apģērbā viņš var viegli no jostām izslīdēt un gūt traumas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: