Aizvērt

Skolēni krāj darba pieredzi

2018. gada 4. jūnijā, 08:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Skolēni krāj darba pieredzi
Amanda Hofmane no Kuldīgas 2. vidusskolas un Roberta Rožkalne no Kuldīgas Centra vidusskolas pirmo darba pieredzi iegūst restorānā "Metropole".
Foto: Lāsma Reimane
37 skolēni pieteikušies Kuldīgas novada domes jauniešu nodarbinātības programmai jūnijā, bet visai vasarai no 170 vietām brīvas vēl ir 29. Darbu piedāvā 47 uzņēmumi: kafejnīcas, restorāni, viesnīcas, veikali, zemnieku saimniecības u.c.
Restorānā Metropole darbu sākusi Kuldīgas Centra vidusskolas 10. klases skolniece Roberta Rožkalne un Kuldīgas 2. vidusskolas 9. klases audzēkne Amanda Hofmane. Abām tā ir pirmā pieredze. Roberta saka: „Man apritēja 16 gadu, tāpēc gribēju pastrādāt, iegūt pieredzi un nopelnīt. Man piedāvāja vairākus uzņēmumus, bet izvēlējos Metropoli, jo tā ir tuvu mājām.” Amanda nolēmusi Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā mācīties par ēdināšanas speciālisti, tāpēc gribot šādā vietā pastrādāt: „Vismaz vienu mēnesi būs, ko darīt, un varēs nopelnīt.” Šī programma ļauj vasarā strādāt 170 jauniešiem, kuriem ir 16 un 17 gadu. Tā kā plānotais skaits nav pieteicies, iespēja tiek piedāvāta arī tiem, kam ir 18, ja viņi turpina mācības skolā vai apgūst arodu un ir deklarēti Kuldīgas novadā. Jaunieši strādā vienu mēnesi četras stundas dienā jeb 20 stundas nedēļā, algu saņemot pēc minimālās stundu tarifa likmes par nostrādāto laiku. Atlīdzību jauniešiem un sociālās iemaksas maksā darba devēji, bet pēc atskaišu iesniegšanas pašvaldība tiem kompensē skolēniem izmaksāto un pusi no sociālajām iemaksām.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi