Aizvērt

Peldvieta – tīra un droša

2018. gada 6. jūnijā, 01:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Peldvieta – tīra un droša
Ūdens aerobikas treneres Jeļenas Miezītes nodarbībai Ventā bija liela atsaucība.
Foto: Lāsma Reimane
„Kaut gan peldēšanas sezona jau sākusies, pacelsim Zilo karogu – tas liecina, ka ūdens šeit ir tīrs un varat justies droši,” 1. jūnijā Kuldīgā, Mārtiņsalā pie Ventas, sacīja domes priekšsēde Inga Bērziņa. Latvijā tā joprojām ir vienīgā šādi sertificētā peldvieta pie upes.
„UNIKĀLA PĒRLE”

Ikviens varēja piedalīties komandu piedzīvojumu spēlē vai izmēģināt zumbas nodarbības kopā ar fitnesa instruktori Agati Hartmani. Kupls pulciņš kopā ar treneri Jeļenu Miezīti nodevās ūdens aerobikai. Varēja arī iesaistīties diskusijā, uz ko aicināja veselīga dzīvesveida motivatore Nika Linde. Vides izglītības fonda priekšsēdis Jānis Ulme pasākumā teica: „Es gribu teikt paldies dabai, kas Kuldīgai šādu vietu devusi, jo tā ir unikāla pērle.”


KATRAM PAŠAM JĀDOMĀ

Glābējs Mareks Veiss iesaka: „Esam četri glābēji, bet strādājam maiņās. Peldētājiem galvenais ir saprāts – nedarīt to, ko nedrīkst. Vēl es ieteiktu sakarsušiem nemesties uzreiz ūdenī, lai nerastos krampji. Protams, daži ir pārgalvīgāki, bet kopumā cilvēki ir apzinīgi. Vecākiem jāņem vērā, ka telefons un bērna pieskatīšana nav savienojami.”

Kuldīdzniece Inta Rudene: „Šeit peldos katru vakaru. Upē šī ir laba peldvieta, bet rumbā gan jūt kanalizācijas smaku, un tā ir aizaugusi. Domāju, ka peldoties par drošību katrs atbild pats. Vecākiem noteikti jāpieskata mazie bērni, jo cilvēku ir daudz, bet glābējs – viens.” Draudzenes Madara Kukaine un Krista Lange saka: „Šeit ir tīrs ūdens, un peldēties mums patīk. Esam apzinīgas un domājam par savu drošību, lai nekas slikts nenotiktu.”

Vairāki kuldīdznieki Kurzemniekam vaicājuši, kāpēc oficiālā atklāšana un līdz ar to glābēju darbība nevarēja sākties jau agrāk – karstajās maija dienās, kad peldētava bija pilna atpūtnieku. Domes vides speciāliste Dace Jansone atbildēja, ka līgumu ar glābējiem bija domāts slēgt no 1. jūnija un pie šī plāna pašvaldība arī turējusies.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi