Aizvērt

Atkalredzēšanās prieks

2018. gada 6. jūnijā, 03:00
Raksta autors: Inta Jansone
Atkalredzēšanās prieks
Katrs varēja uzrakstīt savu piedzīvojumu vai spilgtākās atmiņas.
Foto: Inta Jansone
Raņķu pagastā aizvadītajā sestdienā virmoja sirsnīgas sarunas, humora dzirksts un tikšanās prieks, jo ap 170 dalībnieku bija pulcējušies raņķenieku saietā.
Dienas pirmajā daļā varēja iesaistīties praktiskās ievirzēs, piemēram, piestāt kuģa piestātnē un veidot savu kuģi no papīra, uz tā atstāt savu vēlējumu. Vakarā kuģīši tika palaisti Ventā. Lieli un mazi izmēģināja roku, cepot sklandraušus utt. Muzejā varēja ielūkoties senajās fotogrāfijās un lietās, bet izstādē – vietējo ļaužu vaļaspriekos. Saieta otrajā daļā koncertā Sudmalnieku birzī uzstājās Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts un Snēpeles vidējās paaudzes deju kolektīvs, bet zaļumballē spēlēja grupa Ēna.


Izjāde. Pie pavadas Elīna Šķilta, zirgam mugurā sēž Matīss Salmiņš. Šo izklaidi sarūpēja Ilonda Reita no Snēpeles.


Kuģīšu piestātne. Pa kuģītim izveidojusi Andersonu ģimene. Anita (no labās) joko: vakarā Raņķu labumus pa Ventu sūtīs uz Ventspili Lembergam. Arī Māris, Mairis un Anete raksta savus vēlējumus.


Zīmējumu piestātne. Sarmīte Bērzupa zīmē ziedus, jo tie viņai patīkot.


Vēstures liecības. Tajās muzejā ielūkojas Aija Blumberga un Edgars Blumbergs.


Satikšanās. Raņķu pagasta vadības groži 22 gadus bija Andra Sadovska rokās. „No vienas puses, satikties, parunāties ir forši, no otras – redzu, ka daudzu vairs nav,” viņa balsī ieskanas skumīga nots. „Taču svētki Raņķos vienmēr bijuši augstā līmenī. Daudziem spilgti atmiņā palicis 2000. gada vispasaules raņķenieku saiets. Savulaik populāri bija arī Ventas svētki. Toreiz par pasākumiem rūpējās Uldis Jaunzems, nu priecājos, ka kultūras dzīvi vada snēpelniece Dace Pušīlova. Raņķi visos laikos bijis kultūras pagasts.”


Vaļasprieki. Raņķenieku brīvo brīžu nodarbes apkopotas izstādē. Liela rokdarbniece ir Brigita Dumpfa, kura iedvesmu darbiem lielākoties smeļas internetā. Visvairāk viņai tīk darināt šalles, zeķes un pončo.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi