Aizvērt

Svētki visai ģimenei

2018. gada 8. jūnijā, 00:00
Raksta autors: Andra Ālīte
Svētki visai ģimenei
Zīdaiņu ratiņu parāde. Ar vienīgajiem dvīņu ratiem, kas nosaukti par "Tārpiņu" (nr. 7), piedalījās Krūkļu ģimene: tētis Sandis ar meitiņu Šarloti, ratiņos guļ brāļi Jēkabs un Rihards.
Foto: Andra Ālīte
„Es to daru bērnu dēļ, jo tas viņiem sagādā prieku,” tā par savu dalību astotajos Ģimenes svētkos Kuldīgā, Pilsētas dārzā, sestdien sacīja trīs bērnu māmiņa Anželika Šternberga.
Visu dienu tur skanēja mūzika, bija dažādas nodarbes, tostarp tradicionālā zīdaiņu ratiņu un velosipēdu parāde. Uz skatuves kā pašmāju dziedātāji un dejotāji, tā viesi no citām pilsētām. Par to, lai svētki būtu izdevušies, rūpējās jautrie tēli: kaķis, vāverīte un klauns.

Pirmā tika atklāta zīdaiņu ratiņu parāde, kurā par uzvarētājiem atzīti visi dalībnieki. Tajā, klauna mudināti, ar savu spēkratu Tārpiņš piedalījās arī vienīgie dvīņi – gadu vecie brāļi Jēkabs un Rihards Krūkļi kopā ar tēti Sandi un māsu Šarloti. Dvīņu mamma Madara stāsta: „Klauns mūs pierunāja, un mēs nevarējām viņam pretoties. Laiks ir skaists, un tāpēc pasākums nevar būt slikts. Galvenais ir labi pavadīts laiks visiem kopā.”

„Visi nostājušies, tas nozīmē, ka tuvojas riteņu parāde,” tā velobraucējus pieteica pasākuma vadītāja Vineta Pērkone. Tos tāpat kā ratiņus varēja izdekorēt radošajās darbnīcās. Arī velosipēdu parādē par uzvarētājiem tika pasludināti visi.

Parādē savus divriteņus demonstrēja arī Šternbergu ģimenes bērni. „Šī mums jau ir tradīcija,” stāsta mamma Anželika. „Pirmo reizi, kad uzzinājām par svētkiem, vēl nepiedalījāmies, jo sākumā nezinājām, ka ir šāda parāde. Atceros, ka piedalījāmies arī ratiņu parādē – mēs bijām kūka. Es biju ar pavāra cepuri, un tas bija tik aizraujoši, ka sākām katru gadu kārtīgi gatavoties. Bērni jau nedēļu pirms tam plānoja, kas kurš būs. Kopā pavadītais laiks viņiem ir ļoti svarīgs. Tāpēc atlieku visus savus darbus un rūpes malā un šodien daru visu bērniem.”

Svētki beidzās ar koncertu un balonu salūtu. Gan lieli, gan mazi tika aicināti ņemt balonus, lai pēc tam tos palaistu gaisā.

Svētku organizators, biedrības Integrācijas centrs „Atvērtās durvis” pārstāvis Oskars Pērkons stāsta: „Liekas, ka pasākums Ģimene – Latvijas lepnums un spēks ir izdevies. Šogad jaunums ir tas, ka vakara koncertā piedalījās trīs grupas: lielie un mazie Jūras akmentiņi, kā arī grupa One Way. Piedalījās arī sporta deju dejotāji no Saldus, Talsiem un Kuldīgas, kuri publiku piesaistīja un atraisīja.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: