Aizvērt

Rīgā apmierināti gan amatnieki, gan pircēji

2018. gada 8. jūnijā, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Rīgā apmierināti gan amatnieki, gan pircēji
Kuldīgas studijas "Varavīksne" audēju darbi Brīvdabas muzeja gadatirgū Rīgā.
Foto: Daigas Jansones arhīvs
„Pircēju, šķiet, bija vairāk nekā pagājušogad, arī laiks mūs lutināja – esam ļoti apmierinātas,” tā par tradicionālo Latvijas Etnogrāfijas un brīvdabas muzeja amatnieku gadatirgu Rīgā saka Kuldīgas Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) "Varavīksne" vadītāja Daiga Jansone.
Šogad rīkots jau 48. gadatirgus, un Varavīksnes audējas uz to brauc kopš pirmsākumiem. „Šogad bijām ap desmit cilvēku. Kā nu kurai audējai gāja: cita pārdeva vairāk, cita mazāk. Iztirgojām apmēram tikpat, cik iepriekš. Kādreiz apmeklētāju vidū biežāk skanēja krievu valoda, šogad vairāk tūristu no Āzijas: Japānas un Ķīnas. Viņiem patika gan lins, gan tautiskās segas. Viena tūriste gar mūsu stendiem staigāja vairākas stundas un nopietni izvēlējās, ko pirkt.”


LIELĀKAIS NOTIKUMS GADĀ

Rokdarbniece Daiga Ēķe-Silirova uz tirgu devusies kopā ar kolēģi Vitu Ošenieci un aizvedusi tamborētas un adītas lietas. Patstāvīgi devusies pirmo reizi, un divās dienās gājis ļoti labi: „Esmu ļoti apmierināta gan ar redzēto, gan pārdoto. Man bija laiks apskatīt, ko dara kolēģi. Pārsteigt nekas nepārsteidza, bet prieks, ka Latvijā ļoti daudzi nodarbojas ar lietišķo mākslu. Kaut ko arī pati sev noskatīju un iegādājos. Pircēji lielākoties ir ārzemnieki. Šajā gadatirgū vairāk ir etnogrāfiskas, tautiskas lietas, bet augustā – novatoriski dizaina priekšmeti.”

Padures keramiķe Inta Medniece turp brauc jau sešus gadus: „Parasti ārpus Kurzemes nebraucu, bet šis tiešām ir gada lielākais pasākums. Par nopelnīto iegādājos mālu un glazūras visam nākamajam darba cēlienam.” Inta novērojusi, ka pircēji kļuvuši kūtrāki: „Varbūt taupās lielajiem Dziesmu svētku un simtgades pasākumiem?” Vai izdevies ko noskatīt kolēģu veikumā? „Noskatīties jau var, bet katram keramiķim tas iznāk pa savam. Tāpēc man nav iebildumu, ka kolēģi apskata manus darbus.”


VAI NAV PĀRŠAUTS PĀR STRĪPU?

Snēpeles TLMS Vēveri dalībniece Mārīte Siatkovska par tirgošanos nevarot sūdzēties: „Tur, kur bijām mēs, cilvēki plūda straumēm. Man patīk, ka amatniekiem parādās jaunas idejas, ka viņi nekopē to, kas labi iztirgots iepriekš. Beidzot izzūd apaļās šalles ar latviskajiem rakstiem, kas topā bija pagājušogad.” Dažas tendences rosinājušas pārdomas, vai amatnieki reizēm nešauj pār strīpu. „Vai tiešām uz kleitas vajag uzrakstu Latvijai 100? Svētki paies, bet kleita tiks valkāta vairākus gadus. Šis uzraksts ir uz cepurēm, gaļas dēlīšiem… Mazliet par daudz,” spriež M.Siatkovska. Viņai šogad patikuši metālkalumi, akmens izstrādājumi, bijuši oriģināli adījumi un interesantas rotas. „Ļoti daudz lina apģērba, bet cilvēki jau skatās gan uz cenu, gan kvalitāti.”

Arī snēpelniecēm šis ir viens no galvenajiem notikumiem gadā. „Jūnijs mums ir mēnesis atskaitei par to, kas paveikts ziemā. Tad vēl ir Emīla tirgus Ēdolē un Snēpeles pašdarbības kolektīvu koncerts. Kuldīgas Pilsētas svētkos tirgū pat nepiesakāmies, jo tur ir daudz dārgāk nekā Rīgā, bet cilvēku – mazāk,” secinājusi M.Siatkovska.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi