Aizvērt

„Ne dārziņā, ne kapiņos”, bet skolā

2018. gada 8. jūnijā, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
„Ne dārziņā, ne kapiņos”, bet skolā
Raimonds Lazda un Tatjana Azamatova – senioru skolas „Pieci airi” Krāslavā dibinātāji.
Foto: Maija Jankovska
Krāslavas senioru skolas dibinātāji Raimonds Lazda un Tatjana Azamatova vēlas lauzt sabiedrībā pastāvošos stereotipus par senioriem: „Viens no tādiem: ko tad tie vecie dara? Savus dārziņus kopj, uz kapiņiem, baznīcu iet, un viss. Līdzīgi mēs mēdzam domāt par jauniešiem – ka viņi visi ir vienādi. Kļūdās abas puses.” Savu darbu senioru skolā viņi neuztver kā labdarību, bet gan ieguldījumu nākotnē.
Lai spriestu par jaunu iniciatīvu dibināt senioru skolu Kuldīgā, pēc Kurzemes NVO atbalsta centra iniciatīvas 5. jūnijā Kuldīgas novada domes zālē notika ieinteresēto pušu pulcēšanās. Viens no tās mērķiem, līdzās senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai piedāvājot speciāli viņiem piemērotu izglītību, ir lauzt sabiedrībā pastāvošos stereotipus par šo patiesībā ļoti dažādo cilvēku grupu, kuras intereses visnotaļ nepamatoti sabiedrībā mēdz saistīt vien ar sava dārziņa vai tuvinieku kapiņu uzkopšanu. Senioriem ir dažādas intereses un, noslēdzoties algota darba gaitām, arī laiks, lai brīvi pievērstos lietām, kas bagātina dzīvi, uzlabo emocionālo un fizisko pašsajūtu, tikai tāpēc, ka pašam tā gribas.

Lai nerunātu vien abstrakcijās, bet ilustrētu, kā trešās paaudzes universitāte jeb senioru skola izskatās praksē, uz tikšanos bija aicināti arī Raimonds Lazda un Tatjana Azamatova, kas Krāslavā dibinājuši senioru skolu.

Vairāk 8. jūnija Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi