Aizvērt

Alkohols, neapdomība, un ugunspūķis iesprūk mežā

2018. gada 11. jūnijā, 02:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Alkohols, neapdomība, un ugunspūķis iesprūk mežā
Dienvidkurzemes virsmežniecības meža ugunsdzēsības stacijas vadītājs Pēteris Lapiņš pēc ugunsdrošības torņu dežurantu ziņojumiem pie apvidus kartes nosaka dūmu izcelsmes vietu, lai dotu instrukcijas mežziņiem un citiem glābējiem.
Foto: Andra Ālīte
„Šoreiz mežam lieli zaudējumi nav nodarīti, bet bezatbildība, kas izraisīja ugunsgrēku, kura sekas varēja būt daudz smagākas, ir drausmīga! Labi, ka laikus tik daudzi iesaistījās dzēšanā,” mežzinis Arnis Gailums saka pēc tam, kad liesmas apturētas viņa pārraudzības teritorijā Rumbas pagastā pie mājām "Lemzeri" un "Biežas".KVADRĀTMETROS
„ČUPIŅA IZDEGA, UGUNS AIZGĀJA TĀLĀK”

Pagājušo ceturtdien ap 50 Valsts meža dienesta (VMD) darbinieku un ugunsdzēsēju pāris stundu cīnījās ar liesmām ap 3000 kvadrātmetros – mežu ieskautā pļavā un mazliet arī mežā Maņģenē. Pļavā ar garo, pērno zāli uguns iesprukusi no žagaru kaudzes, kas aizdedzināta pie Lemzeriem. To glābēji secinājuši pēc degšanas pēdām un apstiprina arī Lemzeros sastaptais Raivo Hibners. Manāmā alkohola reibumā viņš stāsta, ka dedzinājis zaru kaudzi un uguns pārgājusi uz pļavu. „Čupiņa izdega, un uguns aizgāja tālāk. Es neko nevarēju darīt – skatījos, kā iet uz priekšu. Zvanīju Aivaram un teicu, ka deg. Es šo māju tikai apdzīvoju, viņš ir saimnieks. Es te sāku dzīvot, kad vēl dzīvs bija mājas vecais saimnieks. Esmu no Rojas – man nebija, kur dzīvot.”

Notikuma vietā atbraukusī sociālā darbiniece Elita Erba apstiprina, ka vīrietis ir dienesta redzeslokā. Šī neesot pirmā reize, kad viņš reibumā rīkojas neapdomīgi. Māja ir ap 25 km no Kuldīgas, pārtiku atvedot saimnieks, bet alkoholu sagādājot kāds draugs.


LAIKUS PAMANĪTS

No lielākas ugunsnelaimes šoreiz izdevās paglābties, jo VMD ugunsnovērošanas torņos ap 13.00 dežuranti pamanījuši dūmus. Par to ziņots meža ugunsdzēsības stacijas vadītājam Pēterim Lapiņam, kurš vāca ziņas ugunsgrēka vietas noteikšanai, un aptuveni pēc stundas tika sākta dzēšana.


JAU 12. ŠOSEZON

Šis bija 12. dzēstais ugunsgrēks šogad, stāsta Dienvidkurzemes virsmežzinis Indulis Sarma. Ugunsbīstamība mežos sasniegusi augstāko punktu, un VMD jābūt gatavam rīkoties jebkurā diennakts stundā. „Sākot ar 1. maiju, ugunsnovērošanas torņos strādā dežuranti. Dienvidkurzemes virsmežniecībā ir 22 torņi, bet naudas pietiek tik, lai dežuranti būtu aptuveni pusē no tiem. Mums jāuzņemas risks. Izvērtējam, kur bīstamāk, tur liekam dežurantus. Finansējums meža uzraudzīšanai no torņiem piešķirts 3,5 mēnešiem. Par vairumu ugunsgrēku ziņo cilvēki, tuvējo māju iedzīvotāji, bet neapdzīvotās vietās visbiežāk tie fiksēti no torņiem.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: