Aizvērt

Valsts policijas operatīvajam transportam – jauns izskats

2018. gada 13. jūnijā, 18:11
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Valsts policijas operatīvajam transportam – jauns izskats
Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvalde 15. jūnijā 11.00 Kuldīgas Pilsētas laukumā aicina iedzīvotājus iepazīties un apskatīt jauno Valsts policijas transportlīdzekļu trafarējumu.
Dizainu izstrādājuši Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) studenti. Viena no jaunā trafarējuma svarīgākajām īpašībām ir tā redzamība mūsu klimatiskajos apstākļos – gan diennakts gaišajā laikā, gan apgrūtinātas redzamības apstākļos, arī tad, kad nav ieslēgtas bākugunis.

Kopumā tika izstrādāti seši piedāvājumi, no kuriem policijas un akadēmijas ekspertu atzinību tomēr guva LMA Funkcionālā dizaina nodaļas studentes Megijas Jurevicas un Sallijas Štāles veidotais dizains. Pagātnes spēks nākotnē! – tā to nosaukušas autores: „Veidojot jauno dizainu, attēlojām likteņupes Daugavas straumes ritmus. Kustība un dinamika, kas izriet no upes steigas, simbolizē virzību uz priekšu nākotnē.” Jaunizstrādātajā dizainā pagātne, kas asociējas ar pelēko krāsu, saglabājas mašīnas dizainā kā viens no krāsu elementiem, kas mijas ar dzelteno un zilo krāsu, veidojot stilizētu Laimas slotiņas elementu – spēcīgu latviskās identitātes ģenētisko kodu.

Jauno trafarējumu operatīvajam transportam VP plāno ieviest pakāpeniski. Kopš iepriekšējām vizuālajām pārmaiņām pagājuši 27 gadi.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: