Aizvērt

Kuldīgas ūdeņu un saulrietu apdziedātājs

2018. gada 15. jūnijā, 03:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Kuldīgas ūdeņu un saulrietu apdziedātājs
Kuldīgas rajona pašdarbnieku gleznotāju un grafiķu darbu izstādes apspriešana muzejā 1976. gadā. No kreisās: Valdis Lakševics, Olga Lakševica, Alfrēds Kalniņš, Kārlis Baldonis un Ādams Bunclers.
Gaišā uzvalkā tērpto sirmo kungu, vērīgu skatienu apstaigājot vecpilsētu, Kuldīgā atceras teju visi, kuri sasnieguši pusmūžu. Nav iespējams nojaust, cik daudz kuldīdznieku dzīvokļu un darbavietu rotā Vladimira Lakševica (1918–2000) dzimtenes mīlestības pilnie akvareļi.
Meistars nemīlēja kontrastainas krāsas – viņš bija nianšu meistars, kurš prata parādīt to, pēc kā ilgojas katrs normāls cilvēks: klusas ainavas ar siltiem tīra ūdens spoguļiem, kur atspīd zeltaini saullēkti un oranži rieti. Reizēm pār tiem kūp migla vai spoguļojas rudens salnu skartas lapotnes. V.Lakševicam patika visi gadalaiki un diennakts stundas, bet visvairāk viņš attēloja niansēm bagātākos brīžus. Īpaši iecienīti viņa paletē bija visi siltie zemes toņi no caurspīdīgajiem, gaiši dzeltenajiem līdz piesātināti brūnajiem. Vēsi zaļie gan gadiem vientuļi kalta kastītē.

Vairāk 15. jūnija pielikumā Radošā Kuldīga.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: