Aizvērt

Vērienīgas mācības, laba sadarbība

2018. gada 15. jūnijā, 08:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Vērienīgas mācības, laba sadarbība
Foto: Lāsma Reimane
„Latvijas armija kalpo tautai, un, ja kļūstam profesionālāki, tauta var justies drošāk,” tā par starptautiskajām militārajām mācībām "Saber Strike 2018" saka Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes komandieris Ilmārs Lejiņš.
No 3. līdz 15. jūnijam Latvijā notiek ASV spēku Eiropā vadītās ikgadējās mācības, kuru mērķis ir uzlabot sabiedroto un reģionālo partneru sadarbību, kaujas gatavības un reaģēšanas spēju. Šogad piedalās arī NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālā kaujas grupa.Mācības notiek arī Skrundas novada poligonā Mežaine. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš informēja: „Šogad trenējamies daudz plašākā teritorijā. Karaspēks un sabiedrotie nodrošina spējas reaģēt ātri. Mēs pārklājam visu valsti, un tas atbilst mērķim nosargāt visu Latviju. Mācību scenāriji katru gadu mainās, bet arī nākamajās ieviesīsim šo filozofiju.”

ASV Mičiganas Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Gregorijs Vadnais atzīst, ka šādas mācības organizēt ir sarežģīti, taču viss izdevies: „Patīkami redzēt, ka Latvijas militārajos spēkos tiek investēts un ieviesti uzlabojumi.”

Mācību aktīvā fāze rit gan Ādažu poligonā, gan Rucavas, Nīcas, Grobiņas, Priekules, Durbes, Aizputes, Skrundas, Vaiņodes, Saldus un Limbažu novadā. Saber Strike notiek arī Lietuvā, Igaunijā un Polijā, tajās piedalās ap18 000 dalībnieku no 19 valstīm. Latvijā iesaistījās ap 3000 dalībnieku no Albānijas, ASV, Dānijas, Itālijas, Kanādas, Latvijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas.


LABĀK, NEKĀ GAIDĪTS

Amerikāņu karavīrs Evans Ludvigs stāsta, ka šeit pavadītais laiks esot brīnišķīgs, kaut gan mazliet pietrūkstot māju. Kolēģi Čenss Teilors un Bloks Džeksons skaidro, ka galvenais mācību mērķis ir pārbaudīt kaujas spējas. „Latvija ir ļoti atšķirīga no Amerikas, bet skaista valsts,” piebilst Č.Teilors.

Rezerves militārās komandas pārstāvji, amerikāņi Rensdels Džillespi, Kristofers Vaizs un Džons Rolands Renē stāsta, ka viņu pastāvīgā uzturēšanās vieta ir Vācija. R.Džillespi: „Būt kopā ar karavīriem no tik daudzām valstīm ir iespaidīgi. Tas arī ir atšķirīgais no citām mācībām, kurās esam bijuši. Šīs ir labākas, nekā bijām cerējuši. Kaut gan esam no dažādām valstīm un runājam dažādās valodās, sadarbība bija lieliska. Mums ir stipra komanda, Eiropa ir stipra!” Viņi secinājuši, ka Latvijā dzīvo ļoti atsaucīgi un draudzīgi cilvēki.


„ESAM STRAUJI UN ĀTRI”

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis Skrundā uzsvēra: „Esam strauji un ātri – to uzsver arī sabiedrotie. Esam stiprinājuši savu bruņoto spēku spējas. Augustā un septembra sākumā būs mūsu pašu mācības Namejs, lielākās kopš neatkarības atgūšanas. Tur centīsimies demonstrēt pašgājēju artilēriju, ar kuru jāmācās rīkoties.”

Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes komandieris Ilmārs Lejiņš: „Pirmajos Saber Strike vingrinājumos bija vajadzīgs ilgāks laiks, lai sagatavotos aktīvajai fāzei, bet šogad tas notiek ātrāk. Tas rāda, ka esam attīstījušies kopā ar citām alianses valstīm. Pilnībā izstrādājām 21. gadsimta kauju biezi apdzīvotā vietā. Tehnika šeit ieradusies no vairākām valstīm: kājnieku kaujas mašīna no Spānijas, bruņu transportieri no Amerikas un Kanādas, bruņoti džipi no Slovēnijas, Vācijas un Albānijas. Zinājām, ka trīs bataljonu kauja vienā pilsētiņā ir grūta lieta. Guvām atziņu, ka varam šādu operāciju vadīt. Mūsu uzdevums ir kļūt labākiem, un praktiskās atziņas izmantosim mācībās turpmāk. Vēlos pateikties visiem civiliedzīvotājiem, kuru teritorijā bijām: Priekulē, Vaiņodē, Embūtē un Skrundā.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi