Aizvērt

Ieslēgt gaismu sarunai

2018. gada 18. jūnijā, 03:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Ieslēgt gaismu sarunai
Festivāla „Lampa” producente Lelde Prūse un Ilze Samīte, kura atbild par bērnu programmu un „Politisko arēnu”.
Foto: „Lampas” publicitātes (Valda Kauliņa) foto
Mēneša beigās Cēsīs būs ikgadējais sarunu festivāls „Lampa”. Cēsis var likties tālu, bet divas organizatores, bijušās kuldīdznieces Lelde Prūse un Ilze Samīte iesaka turp doties, jo tā ir vienīgā vieta, kur kā līdzīgs ar līdzīgu var satikties viedokļu līderis, politiķis un jebkurš cilvēks, lai cieņpilni sarunātos par aktuālām tēmām.
Festivāls Lampa
  • 29. un 30. jūnijā Cēsu pils parkā, ieeja bez maksas. Programma: festivalslampa.lv. Daļu pasākumu varēs vērot internetā.
  • Tā ir aizraujoša satikšanās  platforma visiem, kuriem ir,  ko teikt, kuri vēlas ko uzzināt un  sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtisko.
  • Iedvesmas avoti ir līdzīgi demokrātijas festivāli Dānijā, Zviedrijā un Igaunijā.


VIESOSIES KULDĪGĀ

Ārpus festivāla Ilze Samīte atbildīga par jauno iniciatīvu Sarunu skola Lampa.

„Pēc pirmajām trim reizēm organizatoriem radās sajūta, ka cilvēkiem vajadzība pēc šādām diskusijām ir daudz lielāka, nekā Lampa reizi gadā var dot. Tika izlemts veidot Sarunu skolu, kas notiek ne tikai Cēsīs vai Rīgā, bet braukā pa lielākajām pilsētām, lai piedalīties var pēc iespējas vairāk cilvēku,” stāsta I.Samīte.

Nodarbību ievirze ir praktiska, un skolas vadītāja atklāj, ka rudenī viena notiks arī Kuldīgā: „Precīzi nevaru pateikt, kurā datumā, bet to vadīs režisors Pēteris Krilovs, kuram Rīgā jau bija brīnišķīga nodarbība par publisko runu: kā strādāt ar balsi, kā cilvēki reaģē uz noteiktiem balss toņiem, kā publisko uzstāšanos pārveidot par dialogu, ar kādiem trikiem to panākt. Tas ne vienmēr nozīmē ļaut uzdot jautājumus, vai iesaistīt auditoriju. Mākot savā runā uzlikt vajadzīgos akcentus, var panākt, ka klausītājs neatslābst un jūtas stāstītajā pastāvīgi iesaistīts.”

Tāpat kā festivāls, arī nodarbības ir bez maksas.


Vairāk 18. jūnija Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: