Aizvērt

Pils parkā kā bišu stropā

2018. gada 20. jūnijā, 01:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Pils parkā kā bišu stropā
Komandantei (Mārītei Puškundzei) un palīgam (Andrim Vičakam) Emīla gadatirgū kā allažiņ darba pilnas rokas, jo pils parkā tik daudzi kāro viņu piedāvātos vēžus.
Foto: Jolanta Hercenberga
Emīla gadatirgū ar uzsaukumu "Nu, tad padzīvosim zaļi!" un karoga pacelšanu mastā Ēdoles pilī un parkā sākās vērienīga tirgošanās ar vēžiem, sieriem, citiem mājražotāju gardumiem un amatnieku darinājumiem.
Svētdienā pirms Līgo svētkiem tā tas notiek astoto gadu, bet šoreiz pieteikušies 320 tirgotāji – par pussimtu vairāk nekā pērn. Arī apmeklētāju vienmēr ir gana.


LAI ATGŪST POPULARITĀTI

Ēdoles pils pārvaldniece Māra Valtere skaidro, ka doma rīkot tirgu radusies tādēļ, lai cilvēkiem par pili atgādinātu un ieinteresētu šo vietu apmeklēt kā tūrisma objektu. „Pirms 11 gadiem pili iegādājās uzņēmējs Kaspars Viškints, bet pirms tam divus gadus tā bija aizvērta. Kad sākām saimniekot, no tūrisma maršrutiem bijām izņemti ārā. Vajadzēja domāt, kā pievērst sev uzmanību. Reklāmas ir ļoti dārgas: lai tās samaksātu, pirms tam jānopelna. Savulaik šeit ir uzņemta kinofilma Emīla nedarbi. Šī fakta izmantošana izrādījusies veiksmīga.

Tagad tūrisma sezona te ir diezgan aktīva. Cilvēki brauc apskatīt vēsturiskās telpas, kas pēc fotogrāfijām iekārtotas tā, kā izskatījās pirms vairāk nekā 100 gadiem, kad te dzīvoja barons. Pils savulaik nodedzināta, pēc tam barons to atjaunoja, un pēc fotogrāfijām mēs to iekārtojām. Autentisku priekšmetu gan šeit nav – viss laika gaitā zudis. Tagadējais pils īpašnieks mēbeles un citas lietas atvedis no Vācijas.”


PAR UZTURĒŠANU JĀPIEMAKSĀ

K.Viškints skaidro, ka ar pils atjaunošanu nemaz tik viegli neiet: „Tas ir kultūras piemineklis. Nosacījumu daudz, tie jāievēro, un atjaunošanu tas apgrūtina. Projektu saskaņojām apmēram divus gadus, un tam vien nācās iztērēt daudz naudas. Vēl arī maksājām 700 eiro sodu par pārkāpumu, ka savlaicīgi nav sakārtoti dokumenti. Samaksājām, lai uz priekšu iet. Pirms trim gadiem uztaisījām tā, lai šeit var nakšņot. Sezonā interesentu par pili netrūkst, bet personāls jāuztur arī ziemā, tāpēc pelnoši tas nav. Var teikt, ka tā ir bagāto ļaužu izklaide, jo visu laiku jāpiemaksā. Agrāk bija tā: pils izsūca visu apkārtni – cilvēki tās labā strādāja un deva nodevas. Tagad ir otrādi: pils uzturēšana izsūc naudu no īpašnieka.

Pasākumi piesaista cilvēku uzmanību, tādēļ tos arī rīkojam. 21. jūlijā te uzstāsies kubiešu dziedātājs, Latīņamerikas Grammy balvas laureāts El Nene jeb īstajā vārdā Pedro Lugo Martiness un spēlēs orķestris Son Del Nene. Šis augstas klases mūziķis ir slavens ar izcilu kubiešu tradicionālās dziedāšanas manieri.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi