Aizvērt

Godina Skrundas medicīnas darbiniekus

2018. gada 20. jūnijā, 03:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Godina Skrundas medicīnas darbiniekus
Skrundas medicīnas darbinieces – darba jubilāres. (Rita Brūdere un Vilnis Peskops nebija ieradušies.)
Foto: Anna Bivbāne
Lai pateiktos un izrādītu cieņu medicīnas darbiniekiem, Skrundas kultūras namā godināti 12 kolēģi, kuri nostrādājuši no pieciem līdz pat 45 gadiem.
Pasākums tiek rīkots sesto gadu, tas pulcē gaviļniekus un pensionētos darbiniekus. Pirmoreiz to organizēja toreizējā Skrundas veselības un sociālās aprūpes centra (VSAC) direktore Maruta Brizga. Tad mediķi netika sveikti darba jubilejās, bet bija aicināti kopā labi pavadīt laiku. Pašreiz šajā dienā tiek sveikti tie medicīnas darbinieki, kuriem aprit jubileja kopš profesionālo gaitu sākuma, informē medicīnas māsa un pasākuma rīkotāja Sigita Picule. Pasniegtas pašvaldības pateicības, gaviļniekus un apmeklētājus priecēja Skrundas bērnu popgrupa Bums.

Kā atzīst paši jubilāri, šī ir iespēja satikt kolēģus un nevis pārrunāt darba lietas, bet gan izbaudīt svētku noskaņojumu un atpūsties. Ģimenes ārste Anita Feldmane, kura apsveikta 45. darba jubilejā, tādas svētku reizes vērtē pozitīvi, jo tieši tad rodas izjūta, ka padarītais novērtēts gan kolēģu vidū, gan sabiedrības lokā. Par profesijas izvēli Anita teic: tā jau bijusi zināma no bērnības, jo vilinājusi iespēja palīdzēt cilvēkiem. Anita min, ka šajā darbā vajadzīga intuīcija, zināšanas, kas nepārtraukti jāpapildina, noder uzkrātā pieredze. Savukārt zobu higiēniste Lāsma Jansone, kura nostrādājusi 30 gadus, atzīst, ka ikdienas saziņā ar pacientiem vajag iecietību. Šāds pasākums viņai ļauj just kolektīva saliedētību un apmierinājumu ar padarīto. Par profesiju esot jāpateicas mammai, kurai medmāsas darbs bijis nepiepildītais sapnis. Lāsmas pamata profesija ir medmāsa, bet kopš 2002. gada viņa pārkvalificējusies par higiēnisti.

VSAC direktore Guntra Vindiga uzskata, ka katrai pašvaldībai būtu saviem mediķiem jāizsaka milzīgs paldies, jo viņi uzņemas atbildību par cilvēkiem, kuri ikdienā lūdz padomu un atbalstu. Guntra jaunajā amatā ir otro mēnesi un atzīst, ka nu jau iejutusies. Sākums bijis grūts, jo jāizzina novada un darba specifika, lai pienākumus pildītu pilnvērtīgi. Sarīkojums notika 15. jūnijā. Šī mēneša trešajā svētdienā ir Medicīnas darbinieku diena, kas kalendārā ierakstīta ar likumu Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām. Šādu priekšlikumu iesniedza Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi