Aizvērt

Kabiles muižas dzēriens – sidrs

2018. gada 20. jūnijā, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Kabiles muižas dzēriens – sidrs
Arhitekte Agate Eniņa un sportiste Lauma Grīva vēlas atjaunot Kabiles muižu un izveidot lielu sidra ražotni.
Foto: Lāsma Reimane
„Vēlamies atdzīvināt šīs vietas vēsturi,” tā par Kabiles muižas restaurāciju un agrāko tradīciju darīt šeit vīnu saka ventspilnieces Agate Eniņa un Lauma Grīva.
A.Eniņa stāsta, kā viss sācies: „Muiža iegādāta izsolē. Šeit ir skaisti – ieraudzīju ēku, iemīlējos, un nebija vairs variantu. Man ir tā: bieži vien redzu nevis to, kas tur ir, bet uzreiz to, ko gribētu. Pati ēka prasa ļoti daudz rūpju un naudas. Esam lēnām sākušas visu iekustināt.”

L.Grīva turpina: „Esmu profesionāla sportiste, ieguvusi augstāko un profesionālo izglītību sporta zinātnē. Otro gadu apgūstu sidra un vīna darīšanu – rudenī biju kursos Anglijā pie viena no vadošajiem sidra darītājiem pasaulē, apmeklēju vērtīgus kursus universitātē Jelgavā un citur. Kabiles muiža ilgus gadus bija aizmirsta, un Agate viena pati visam kompleksam izstrādājusi projektu – tas ir unikāls darbs. Arhitektoniski mākslinieciskajā izpētē arhitekts Ilmārs Dirveiks atklāja, ka šeit kādreiz bijis brūzis. Mums ir doma šīs tradīcijas atjaunot. Latvieši vienmēr, svētkus svinot, kaut ko iedzer, un radās ideja par sidru – 100% dabisku dzērienu, kam nav pārāk daudz grādu.”

Agate piebilst: „Mums pašām šķiet, ka sidrs ir latviešu dzēriens, kas vēl nav izplatīts. Pašlaik tas top pagaidu telpās Jūrkalnē, bet nākotnē viss būs šeit.”


Saruna ar jaunajām uzņēmējām 20. jūnija Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: