Aizvērt

Tas skaistais siena talku laiks!

2018. gada 22. jūnijā, 01:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Tas skaistais siena talku laiks!
Pēc siena sagrābšanas: Gunārs un Gita Grīnbergi, Indra Visocka ar dēliņu Rūdolfu, Māris Bauers, meita Rūta Bauere, Jānis Melnis, Una Melne, Ilga Nomme, Madara un Aleksandrs Baranovski un meita Adrija.
Foto: Ieva Benefelde
Padures pagasta "Liekņu" iemītnieki savam un bērnu priekam nupat sarīkojuši siena talku "Kaimiņ’ būšan’", izziņojot to feisbukā. Mūsdienās laukos smagāko darbu paveic tehnika, bet agrāk ierastas bija plašas siena talkas. To atsaukt atmiņā arī bijis rīkotāju nolūks.
Stāsta idejas autore, padurniece Indra Visocka: „Pašvaldība reizi gadā šo pļavu nopļauj, tāpēc izdomājām, kāpēc gan sienu nesavākt un neuztaisīt zārdus. Parādīt to gan bērniem, gan tiem, kuri aizmirsuši, kā to dara. Izteicu šo ideju kaimiņiem, un viņi atsaucās. Uz talku atnāca cilvēki arī no vienas daudzdzīvokļu mājas, un šī patiešām ir kaimiņu būšana. Gribētāji bija daudzi, bet visiem neiznāca izbrīvēt laiku. Manuprāt, šis ir kopā labi padarīts darbs. Pati atceros vasaras, kurās tā strādāju. Toreiz man tāds darbs nepatika, bet šodien gan patīk! Šeit, iespējams, varēs svinēt Jāņus.”

Padurniece Ilga Nomme stāsta, ka pēdējo reizi sienu grābusi pirms 15 gadiem, kad pašai bijusi sava saimniecība: „Atceros, ka tad biju laimīga dabūt kādu, kas to zāli nopļauj, lai nav pašai jādara ar rokām. Mēs sienu nevis likām zārdos, bet krāvām gubiņās.” Arī Madarai Baranovskai par siena laiku ir pozitīvas atmiņas: „Bērnībā bija tieši tas pats – siena grozīšana, likšana kaudzē. Tas bija mūsu jautrais siena ballīšu laiks.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: