Aizvērt

„Lai mana tautiņa veldrē nekrīt!”

2018. gada 25. jūnijā, 08:00
Raksta autors: Laila Liepiņa
„Lai mana tautiņa veldrē nekrīt!”
Pie Jāņu vainagiem tikuši Tibetas Menri klostera vadošais lama Togme Šenraba Rinpoče un Latvijas bērnu ārsts, reanimatologs Pēteris Kļava.
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Tā vasaras saulgriežu rituālā Laidu pagasta Rudes muižas parkā vēlēja sanākušie.
Senlatviešu tradīciju kopēji un interesenti gada īsākajā naktī bija pulcējušies, lai kopīgi svinētu, izpildītu ugunsrituālu, dedzinātu pūdeli, veltu ugunsratu, dziedot un dejojot sagaidītu saullēktu. Svētku prieku pat nespēja sabojāt lietus, kas beidzot bija piemeklējis Kurzemi.

Pasākumā piedalījās cilvēki no daudzām Latvijas vietām, kā arī no Amerikas un Itālijas. Īpašais viesis bija 18 035 gadus senās autentiskās Tibetas kultūras filozofijas un reliģijas sistēmas Jung-Drung Bon (Ugunskrusts) Menri klostera vadošais lama Togme Šenraba Rinpoče. Viņš Latvijā viesojās ceturto reizi un lasa lekcijas par nāves neizbēgamību – kā tas ticis mācīts tālā senatnē un mūsdienās Tibetas klosteros. Rudē viņš bija ieradies, lai iepazītu Latvijas rituālus. Tibetieša atziņa – daudz kas tibetiešu un latviešu kultūrā ir līdzīgs. Pie ugunskura lama veica attīrīšanās lūgšanu, lai tiktu atlaisti cilvēku grēki gan darbos, gan domās.
Komentāri
Ķerras
2018. gada 28. jūnijā, 20:29
citus par sātana pielūdzējiem var saukt tikai cilvēks, kurš pats to pielūdz. Vārds stulbs ir sinonīms vārdam akls, bet to jau laikam palīgskolā nemāca... Pagāni un mūsdienu tauta ir akla - stulba, tie neredz patiesību, patiesību kura darītu tos brīvus... Un neslēpjos aiz Dieva vārda, ja kas, es tajos dzīvoju! Un Jēzu ar apstuļiem, tādi paši kā Zibo.lv, arī sauca par sātana pielūdzējiem, tā kā ...
Zibo.lv
2018. gada 28. jūnijā, 18:52
Citus par stulbiem var saukt tikai sātana pielūdzejs. Tas, ka slēpies aiz Dieva vārda neko nemaina.
ķerra
2018. gada 27. jūnijā, 21:16
sākas... saki, gadu simteņus izturējuši? Bet kāpēc 700, 800 gadus Latviešus spieda un mocija, a? Ja stulbie latviešu pagāni būtu pieņēmuši ticību Dievam, Viņam vien kalpojuši un ticējuši, tad vēsture būtu citādāka, tad neviena vara nespētu darīt pāri Dieva tautai, un Latvija būtu stipra un varena... Tā kā lēkājiet vien un blejiet savus mēslus, kariniet demoniskos simbolus, un skaitiet savas pagānu mantras un nogrimsiet tai veldrē, ka nemetas, jo Dievs neļaus sevi apsmiet!
Daina
2018. gada 27. jūnijā, 12:53
Ar tādiem rituāliem latviešu tauta gadu simteņiem izturējusi visādus kakla kungus un jūgus. Izturēs arī šitos murgus, ja vien skaņāk būs "liku bēdu zem akmeņa, pāri gāju dziedādam.."
ķerra
2018. gada 26. jūnijā, 20:44
sen jau tautiņa veldrē slīkst, un ja tauta turpinās piekopt senos pagānu dēmoniskos rituālus, nogrims veldrē pavisam!!!!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi