Aizvērt

Sadarbību var un vajag uzlabot

2018. gada 27. jūnijā, 05:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Sadarbību var un vajag uzlabot
Foto: Andra Ālīte
Kāda ir valsts un pašvaldību kārtības sargu sadarbība Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novadā un kā tā uzlabojama, Kurzemnieka redakcijā diskutēja Valsts un pašvaldību policijas pārstāvji.
Saeima izskata grozījumus likumā Par policiju, kas starp Valsts un pašvaldības policiju paredz ciešāku sadarbību informācijas apritē. Paredzēts, ka pašvaldības un ostas policija vienotajā notikumu reģistrā ziņas sāk reģistrēt ne vēlāk kā 2025. gada 1. janvārī. Grozījumi arī precizē citus jautājumus, piemēram, nostiprina likumā Par pašvaldībām jau paredzētās tiesības pašvaldībām veidot kopīgu policiju.


Alsungas novada pašvaldības policijas vecākā inspektore Agita Altmane: „Pamatā sods ir par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā, bet sodītie nereti nespēj samaksāt.”

Skrundas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Normunds Eihe: „Cilvēki jautā, kāpēc par viņu naudu dzērājus ved mājās. Jāskaidro, ka labāk aizvest mājās, nekā viņš pēc tam vārtās gar Elvi. Bet normāli tas nav, ka sods viņu nesasniedz.”

Valsts policijas Kuldīgas iecirkņa kriminālpolicijas priekšnieks Kārlis Prūsis: „Kuldīga bija bēdīgi slavena ar kaušanos. Ceru, ka pati sabiedrība ir mainījusies, bet arī mēs esam strādājuši, lai šo tendenci mazinātu.”

Valsts policijas Kuldīgas iecirkņa kārtības policijas nodaļas priekšniece Vita Maslobojeva: „Kuldīdznieki ir ļoti neaktīvi. Par likumpārkāpumiem reti kāds anonīmi ziņo.”


Diskusija 27. jūnija Kurzemniekā.
Komentāri
kkk
2018. gada 28. jūnijā, 12:33
Man patik prusa teiktais:"kuldiga BIJA bedigi slavena ar kausanos", varetu padomat ka kkas ir mainijies!!! Prusa kungam ka krimiku sefam vajadzetu izkapt no savas komforta zonas,lai vismaz redz kas reali pilseta notiek, nevis dirn kresla un grimst uzputiba
t
2018. gada 27. jūnijā, 20:20
Pašiem smiekli nenāk.?Lielie spriedēji sapulcējušies.Kad kaut kas notiek tā tik spriež,bet ikdienā jau strādāt nevajag-ne?
Pievieno jaunu komentāru: