Aizvērt

20. jubileju svin, kopā esot

2018. gada 4. jūlijā, 04:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
20. jubileju svin, kopā esot
Grupas "Mammas" dalībnieki, tiekoties Kuldīgā.
Foto: Mika Garokalna arhīvs
Ar atkalredzēšanās prieku, atmiņām par kopīgi piedzīvoto, slapjo fotosesiju Rātslaukuma strūklakā un solījumiem vienam otru mīlēt mūžīgi noritēja savulaik Kuldīgā populārās šovgrupas "Mammas" dalībnieku tikšanās.
Grupu pirms 20 gadiem izveidoja kādreizējā kuldīdzniece Ilona Garokalna, kura tikties ar savējiem bija atbraukusi no savas pašreizējās dzīvesvietas Francijā. Ideja viņai radusies, lai dotu iespēju sievietēm, kurām vairs nav 20 gadu un ir bērni, dejot un sevi apliecināt. Tā kā visas dalībnieces bijušas mammas, tad grupai dots atbilstošs nosaukums. Tiesa, vēlāk piebiedrojušies arī divi vīrieši. Grupa aktīvi darbojās 15 gadus.


MĪLESTĪBA UZ DEJU MŪS VIENO

Dalībniece Līga Lagzdiņa pastāstīja, ka pirmā publiskā uzstāšanās bijusi 1998. gadā konkursā Miss Kuldīga. „Uz to bija atbraukusi arī Inta Fogele. Par mūsu priekšnesumu viņa teica ļoti glaimojošus vārdus, un mēs kļuvām populāras. Mūs sāka aicināt dejot un izklaidēt pasākumos pa visu Latviju, bija arī vairākas vietas, kur mūs aicināja gadu no gada. Beidzām darboties, jo no pamatsastāva mūs bija pametusi ne tikai Ilona, bet vēl divi dejotāji, kuri pārcēlās uz dzīvi ārzemēs. Mēģinājām iekļaut grupā jaunus dalībniekus, bet neveiksmīgi, jo jaunu deju apgūšana prasa smagu darbu un arī disciplīnu – jaunpienācēji neizturēja. Runājot par draudzību, nevar nepieminēt mūsu grupas īpašo draugu – Ojāru no Ainažiem. Sastapām viņu Limbažos dižvīru konkursā mūsu pastāvēšanas pirmajā gadā. No tā laika Ojārs kļuva par regulāru viesi Kuldīgas svētkos un citos pasākumos. Mammas katru vasaru viesojās viņa mājās. Kaut arī aktīvi vairs nedarbojamies, savstarpēji kontaktējamies. Draudzība, kas veidojusies garu gadu laikā, ir noturīga. Kontakti tiek uzturēti gan ar mūsdienu tehnoloģijām, gan satiekoties un ciemojoties vienam pie otra pat ārzemēs. Ne velti Ilona reiz teica, ka grupā esam tik atšķirīgi, katram sava profesija, intereses un temperaments, bet mīlestība uz deju mūs vieno. Gadu gaitā tā bijām pieraduši un pieslīpējušies viens pie otra kā laulāts pāris. Tāpēc turpinām satikties, mums kopā ir jautri!” stāsta L.Lagzdiņa.


PIEDZĪVOJUMI ATMIŅĀS

Šajā tikšanās reizē izstaigātas vietas, kas saistās ar kādām īpašām atmiņām. Piemēram, Kuldīgas vecā tilta apkārtne, kur savulaik izklaidēti un apdejoti daudzi jaunie pāri. L.Lagzdiņa stāsta: „Taisījām šajās vietās stopkadrus. Atcerējāmies kuriozus gadījumus, piemēram, kā vienu gadu ielūza skatuve Pilsētas laukumā egles iedegšanas pasākumā, un daļa mūsu dejotāju ieslīdēja skatuves bedrē, kas bija cilvēka augumā. Par laimi, viss beidzās bez traumām, bet skatītāji pat nebija pamanījuši kļūmi, jo domāja, ka tāds scenārijs. Atcerējāmies, kā Pāvilostā jūras svētkos dejas laikā reizes piecas pārtrūka elektrība, kā Lutriņu kultūras namā bija cilvēkam jātur rokās disku atskaņotājs, jo citādi, grīdai vibrējot, disks visu laiku pārlēca, un citus piedzīvojumus, kurus pat publiski nevar stāstīt. Liels paldies mūsu Mammu mammai Ilonai, kura mūs radīja, izveidoja, izvilka no kautrīgā latvieša lomas un mūsu hobiju padarīja par aizrautīgu prieku, ar kuru varējām dalīties ar skatītājiem.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi