Aizvērt

Kartupeļi: agri un garšīgi

2018. gada 11. jūlijā, 08:17
Raksta autors: Daina Birzniece
Kartupeļi: agri un garšīgi
Pircēja Džineta Skrinda sacīja, ka Kuldīgas tirgū parasti kartupeļus pērk pie Simonas Zanderes no Vārmes ''Blāzmām".
Foto: Aivars Vētrājs
Jaunos kartupeļus Kuldīgas tirgū var nopirkt jau kopš Jāņiem, bet citi sākuši tos tirgot tikai pagājušonedēļ.
Septīto gadu Kuldīgas tirgū savu ražu pārdod Vārmes saimniecība Blāzmas: kartupeļus, sīpolus, dilles, burkānus u.c. Simona Zandere pastāstīja, ka saimniecība nav liela, tāpēc galvenais neesot pārdot daudz, bet labu mantu. Blāzmu firmas zīme ir agro kartupeļu šķirne ’Mutagēns’. Tā selekcionēta Latvijā, tāpēc kartupeļi esot latviešu gaumē – miltaini, garšīgi. Tirgū vārmeniekiem ir uzticami klienti, kuri šo šķirni zina un nāk garšīgo kartupeļu dēļ, bet arī tāpēc, ka saimniecība cenšas tos audzēt ekoloģiski. Ja gads ir labs, jūnija sākumā ‘Mutagēnu’ jau sākot vākt nost. Šogad, kad agrās šķirnes ziedēja, bijis sals un kartupeļi nedaudz cietuši. Bet ar vēlākajām šķirnēm viss esot kārtībā. Un, lai gan karstais laiks kartupeļiem nav pārāk labs, viens labums tomēr esot – Kolorādo vaboļu ir mazāk nekā citugad.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi