Aizvērt

Kuldīgā pārsteidz ziedotāju atsaucība

2018. gada 25. jūlijā, 04:00
Raksta autors: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Kuldīgā pārsteidz ziedotāju atsaucība
Biedrības "Saviem spēkiem" dalībnieki ir ļoti priecīgi par kuldīdznieku lielo atbalstu mazajiem onkoloģijas slimniekiem.
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Biedrība "Saviem spēkiem" pārsteigta par kuldīdznieku atsaucību akcijā "Drosmes kaste", kuras nolūks ir vākt jaunas rotaļlietas onkoloģijas pacientiem Rīgas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģijas nodaļā.
Šogad tā aptver visu Kurzemi, bet Kuldīgā viesnīcas Metropole telpās notika no 5. līdz 20. jūlijam. Biedrība Saviem spēkiem dibināta 2013. gadā Ventspils novadā. Tās priekšsēdis Sergejs Galaveckis stāsta, ka ideja radusies pirms trim gadiem un iepriekš akcija notikusi tikai Ventspilī. No Kurzemes cilvēki vietnes Facebook komentāros interesējušies, kad kaste būs viņu pilsētā. Tāpēc pirmo gadu tā ceļo pa vairākām vietām – Kuldīgu, Talsiem, Liepāju, Ventspili – un pašlaik atrodas Saldū.

„Pēteris Silarājs Metropolē ir šefpavārs, viņš ir mans bijušais kursabiedrs,” biedrības Ventspils nodaļas vadītājs Vjačeslavs Malahovs stāsta, kāpēc Kuldīgā izraudzīta šī vieta. S.Galaveckis piebilst, ka kuldīdznieki bijuši īpaši atsaucīgi – rotaļlietas ziedotas trīsreiz vairāk nekā Ventspilī. Tas pārsteidzis, jo pilsēta ir mazāka. Milzīga atsaucība bijusi feisbukā, kur ar ierakstu par Drosmes kasti Kuldīgā dalījušies vairāk nekā 500 cilvēku. Lielākā daļa no tiem, kuri atsaucās, ir māmiņas.

Vienīgā problēma, ar ko akcijas organizatori saskārušies: ļoti daudzi neizlasa noteikumus uz kastes, proti, 80% saziedoto mantu ir mīkstās rotaļlietas un arī lietotas. Bet tādas uz slimnīcu vest nedrīkst, jo bērniem onkoloģijas nodaļā ir ļoti vāja imunitāte, tāpēc mantiņām jābūt jaunām un sterilām. Taču lietotās un mīkstās biedrība noziedos citur. Organizatori secinājuši, ka nākamajās vietās, kur būs kaste, noteikumi jānorāda skaidrāk.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi