Aizvērt

Sporta spēlēs samarieši atgūst spēku

2018. gada 27. jūlijā, 02:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Sporta spēlēs samarieši atgūst spēku
Latvijas Samariešu apvienības darbinieki Rudbāržu Kamenēs gatavi sākt sporta spēles.
Foto: Anna Bivbāne
„Palīdzot citiem, tiek atdots daudz enerģijas, tādēļ pašiem vajag uzlādēt baterijas,” tā dienesta "Samariešu atbalsts mājās" vadītājs Viesturs Kleinbergs saka par darbinieku sporta spēlēm Rudbāržu pagasta atpūtas vietā "Kamenes". Tur Latvijas Samariešu apvienībā (LSA) strādājošie trešo gadu ierodas atpūsties, labāk iepazīties un sajust kopības garu.
UZMUNDRINĀT ARĪ SEVI

„Darba dunā nav iespējas bieži satikties, tāpēc reizi gadā sanākt kopā neformālā gaisotnē, par paveikto uzsist otram uz pleca ir tas, kas vajadzīgs, lai justu, ka neesi viens,” saka LSA direktors Andris Bērziņš. Kurzemes nodaļas vadītāja Lolita Grīnvalde piekrīt: „Ikdiena ir intensīva, tāpēc šāda tikšanās vajadzīga, lai atgūtu spēkus un būtu kopā ar tuvākiem un tālākiem kolēģiem. Šoreiz no dažādām nodaļām atbraukuši ap 60 cilvēkiem. Mūsu nodaļas uzdevums bija gādāt par pusdienām un kolēģu labsajūtu.”

„Prieks, ka pasākuma iniciatīvapirms trim gadiem nāca no Kurzemes darbiniekiem, jo tā varam viens otru uzmundrināt,” saka samariešu dienesta vadītājs V.Kleinbergs. „Te arī skaidrāk redzu, kas darbā jāuzlabo. Bet galvenais, lai visi gūst pozitīvas emocijas.”

Dienests Samariešu atbalsts mājās palīdz tiem, kuri vecuma vai veselības traucējumu dēļ vairs nespēj sevi pienācīgi aprūpēt, arī sagādā pārtiku un medikamentus. Samarieši gādā, lai seniori ar godu un cieņu vecumdienas var pavadīt mājās un dzīves nogalē nav jāpārceļas uz aprūpes iestādi. Darbiniekiem izaicinājumu netrūkst, tādēļ vajag atgūt enerģiju. Spēles ļauj izjust sportisko garu un arī neformālā gaisotnē apmainīties idejām, kā labāk organizēt darbu.


PIEŠĶILTA DZIRKSTELĪTE

LSA Jelgavas pirmās palīdzības nodaļas vadītāja Anda Zvīgule priecājas par gaisotni un iespēju satikt kolēģus ar ģimenēm. „Tas ir vērtīgi, jo esam skaistā vietā Kurzemes centrā un visi zem samariešu lietussarga. Andris Bērziņš nevalstiskajai organizācijai ir burvīgs vadītājs. Viņš Latvijai devis pamatīgu ieguldījumu, jo šai jomai – palīdzēt cilvēkiem – piešķīlis dzirkstelīti. Darbinieki ir enerģijas pilni, un tādi viņi dodas pie aprūpējamajiem. Seniori tikšanās reizes gaida ar nepacietību.”

A.Zvīgule atgādina: cilvēks, kuram nekā netrūkst, bieži aizmirst to novērtēt. Bet aprūpējamie teikuši, ka pie viņiem sētā iebrauc vesela SPA kūre, jo pieejama silta duša, pēdu aprūpe, veļas mašīna un virtuvīte.


GUNDARU GAIDOT

Par samariešu darbu interesi izrādījis kāds Dānijas dokumentālā kino režisors. L.Grīnvalde stāsta: „Mūsu kolektīvā strādā Gundars Ivāns, kuru daudzi aprūpējamie ļoti gaida. Seniori zina, ka viņš palīdzēs smagākos ikdienas darbos. Dānijas režisors pat apsvēris domu filmu saukt Gundaru gaidot.” Pats Gundars, izbraukuma brigādes aprūpētājs, secinājis: katram cilvēkam vajadzīga sava pieeja. „Seniori tiešām mūs gaida. Reizēm pat izceptas pankūkas vai uzvārīta zupiņa. Es to novērtēju, jo redzu, cik ļoti viņi priecājas par palīdzību.”


Latvijas Samariešu apvienība – biedrība, kurā ir 750 darbinieku, 20 struktūrvienībās nodrošina sociālo un veselības aprūpi, izglītību un daudzveidīgu palīdzību. Visiem ir viens mērķis – palīdzēt citiem dzīvot.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: